Paylaş

WhatsApp geçici olarak yasaklandınız hatası. Sohbet esnası sırasında gördüğünüz bu mesajı neden aldığınıza yönelik bilgi paylaşımlarını sizlere aktaracağız.

Telefonlarımıza yüklediğimiz tüm uygulamalarda olduğu gibi whatsapp uygulamasının da kendi içerisinde ihlal kuralları mevcuttur. Hesap içerisinde istenmeyen hareketler yapmanız ya da başkalarını rahatsız etmeniz halinde bu bilgi mesajını görmeniz an meselesidir. Whatsapp sohbet uygulaması kullanan kişiler hesapların yasaklanmasına sebebiyet veren işlemler hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Yasaklama geldiğinde bu yasaklamanın hangi süre sonunda kaldırılacağını ise bilmek isteyenlerde bulunmaktadır. Whatsapp hesabında geçici olarak yasaklandınız diye bir bilgi mesajı aldıysanız bu mesajın içerisinde yasaklanan sürenin ne zaman kalkacağına dair bilgilendirmeyi de görebilirsiniz. Yasaklama alan bir hesap içerisinde herhangi bir alana erişim sağlanmayacağını da bilmeniz de yarar bulunmaktadır. Yani mesaj alışverişiniz, sesli mesaj gönderimiz, durum paylaşımınız ve buna benzer hiçbir işlem sağlanmamaktadır. Hesabınızın yasaklanmaması için uymanız gereken adımları da yine yazı içerisinde sunumunu sağlayacağız.

WhatsApp geçici olarak yasaklandınız hatası

Whatsapp yasaklandınız diyor, whatsapp yasaklandım, whatsapp geçici yasaklanma neden gelir, whatsapp geçici yasaklama süresi nedir, whatsapp yasaklama nedenleri nelerdir, whatsapp yasaklama ne zaman kalkar. Whatsapp üzerinde geçici olarak yasaklanma almamanız adına dikkat etmeniz ve uymanız gereken kurallar bulunmaktadır. Bu kuralların neler olduğuna ilişkin tüm bilgi paylaşımlarını anlatacağız.

Whatsapp yasaklanma süresi

İnstagram, Facebook, twitter, tik tok ve whatsapp gibi uygulamalarda topluluk kurallarına dikkat etmeniz gerekiyor. İhlal etmediği süre içerisinde uygulamalara erişiminiz olsa bile kısıtlamalar ile karşılaşabilirsiniz. Whatsapp ise ilk uyarısını geçici yasaklama ile getirmektedir.

WhatsApp geçici olarak yasaklandınız hatası, whatsapp geçici yasaklama süresi, whatsapp yasaklandınız, whatsapp geçici yasaklanma nedir, whatsapp yasaklanma nedenleri, whatsapp geçici yasaklanmasın
  • Tanımadığınız kişilere mesaj yazmanızla birlikte karşı taraf sizleri doğrudan engellemeye gidecektir.
  • Engelleme fazlalaşması durumunda geçici yasaklama hesabınıza gelme nedenidir.
  • Onun dışında rehberinizde kayıtlı olmayan kişilere sürekli olarak mesaj atıp rahatsız etmeniz halinde yasaklama ile karşılaşabilirsiniz.
  • Whatsapp hesabı üzerinden reklam amaçlı, spam ve uygunsuz şeylerin kullanıcılara gönderilmesi halinde yasaklama gelebilir.
  • Benzeri bir mesajı sürekli belli aralıklarla farklı farklı kişilere göndermek hesabın yasaklanmasına sebebiyet veren etkenlerdendir.
  • Kullanıcıları rahatsız etmenizde hesabınızda bu uyarıyı almanıza neden olacaktır.
TAVSİYE YAZI: iphone wifiye otomatik bağlansın istemiyorum

WhatsApp geçici olarak yasaklandınız hatasına yönelik işlemlerin dışında durumda istenmeyen içeriklerin paylaşılması halinde de bu uyarıyı alabilirsiniz. Yani uyarının bundan sonraki dönemler içerisinde tekrar edilmemesi için bahsettiğimiz bu ayarlar dikkat etmeniz gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here