Paylaş

Whatsapp geçici olarak kullanılamıyor diyor. Whatsapp hesaplarında alınan bu hata mesaj gönderimine ve çalışmasına engel teşkil etmektedir. Nasıl giderileceğine birlikte bakacağız.

Popüler mesaj uygulaması whatsapp hesaplarında bazen çeşitli hatalarla karşılaşılabilmektedir. Tüm uygulamalarda olduğu gibi whatsapp hesaplarına giriş yapan kullanıcılar da belli başlı hatalar ile karşı karşıya kalabilmektedir. Whatsapp’ta mesaj alışverişi sırasında, ya da numara değişikliği esnasında ”Whatsapp geçici olarak kullanılamıyor. Lütfen 5 dakika içinde tekrar deneyin.” uyarısı artış göstermektedir. Kullanıcıları bu 5 dakikalık süre dilimini beklemek istemediklerinden dolayı farklı alternatif arayışları içerisinde mecburiyet gitmektedir. Çünkü o an önemli bir mesaj gönderilmesi gerekebilir, ya da biri sizden çok önemli bir konum ya da dosya bekliyor olabilir. Bundan dolayı anlık meydana gelen bu sorunun hangi nedenle karşımıza geldiğini öğrenmek isteriz. Sunucu kaynaklı mı? Yoksa bizle ilgili mi sorun var hepsine dair incelemeleri tamamlamış bulunuyoruz.

Whatsapp geçici olarak kullanılamıyor diyor

Whatsapp kullanılmıyor, wp geçici olarak kullanılamıyor, whatsapp neden kullanılamıyor, whatsapp lütfen 5 dakika içinde tekrar deneyin diyor, whatsapp hata mesajı veriyor, whatsapp kullanım dışı uyarısı alıyorum. Yönünde alınan hataların tam anlamıyla çözümlenmesi için bir uğraş içerisine girdiğinizin farkındayız. Sunucu kaynaklı bir hata mesajı olup olmadığını kontrol etmek için yanınızdaki birinin telefonundan deneme sağlamalısınız. Eğer ondan da aynı hata varsa beklemeniz halinde whatsapp sorunu kendisi halledecektir. Yok onda var sizde yoksa bu durumda yapılması muhtemel işlemlere bakalım.

Whatsapp kullanılamıyor

Whatsapp hesabında konuşma yaptığınız sırada böyle bir hata mesajı gelirse bu durumda güncel olup olmadığını kontrol etmeniz de fayda bulunmaktadır. Yani uygulamanın en son versiyonunun telefonunuz da yüklü mü ilk olarak bunu kontrol etmek gerekiyor. Kontrol için apple store ya da play store giriş yaparak işlemleri sağlayabilirsiniz.

Whatsapp geçici olarak kullanılamıyor diyor, geçici olarak kullanılamıyor, whatsapp kullanılamıyor, whatsapp kullanılmıyor, whatsapp çalışmıyor, whatsapp girilmiyor, wp geçici olarak kullanılamıyor

  • Mobilden bağlıysanız wi-fiye bağlanarak wi-fiye bağlıysanız mobile bağlantı kurarak tekrar deneyelim.
  • Uygulamanın ön belleği ve verilerin silinebilmesi için Ayarlar>Uygulamalar>Whatsapp giriş yaparak ön belliği ve verilerin temizleme aşamalarını tamamlayalım.
  • Telefonumuz da var olan saatin değişip değişmediğini kontrol edelim. Bazen hatalı saatten dolayı da böyle bir uyarı bilgilendirmesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
  • Tüm bunların ışığında internet yavaşlığı buna sebebiyet verebilmektedir. Hızlı bağlantı olarak bir ağ üzerinden deneme yapmanız da fayda bulunmaktadır.
  • Sağlanan tüm işlemler neticesinde sorun giderilmediyse sunucu kaynaklı bir hata da olabilir. Biraz bekleme yaparak denemelerimizi tekrar sağlayabilirsiniz.
  • Bu arada arkadaşlarınıza, akrabanıza ya da sevdiğinize yaşanan aksaklığın yaşandığını belirtebilirsiniz.

Whatsapp geçici olarak kullanılamıyor diyor sorunu için yapılan işlemler bu şekilde ilerlendikten sonra sorunumuz kalkacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here