WhatsApp fotoğrafını galeride gizleyemiyorum ya da resmin galeri de gözükmesin istiyorsanız hangi yolları izleyeceğinizi hazırlayacağız. Android ve iphone telefonlar için ayrı ayrı konuya değineceğiz. Yapacağınız işlemler sonrasında whatsapp resminizi galeride gözükmemesini sağlayabilirsiniz.

Kısa süre içerisinde dünyanın en çok kullanım gerçekleştirilen mesajlaşma programı haline gelen whatsapp’ta her geçen gün kitle artmaktadır. Artışın hızlı bir şekilde yayılmasıyla birlikte bu bağlamda kendini getirdiği güncellemeler ile birlikte yenilemektedir. Whatsapp hesabında herkesin bildiği üzere bir arkadaşımız, sevgilimize ya da akrabamıza bir video ya da resim gönderimi sağladığımız da o gönderi Galeriye otomatik olarak kaydedilmektedir. Hal böyle olunca ilerleyen dönemlerde birinin sizin telefonunuzu elinize alması durumda o resmi orada görecektir. Böyle bir durumu aklınıza getirmemek ve gönül rahatlığı ile işlem ayarlarına devam etmek için yapılması gerekenleri hem android hemde iPhone telefonları için ele alacağız. Yapılan işlem ayarları sonrasında içiniz rahat bir şekilde gönderi alıp gönderim sağlayabilirsiniz.

WhatsApp fotoğrafını galeride gizleyemiyorum

WhatsApp fotoğrafını galeride gizleyemiyorum, fotoğrafım galeride gözükmesin, resmin galeride gözükmesin, whatsapp fotoğrafım galeride gözükmesin, whatsapp resmin galeride gözükmesin, whatsapp fotoğrafları galeride gizleme iphone, whatsapp fotoğrafları galeride gizleme android uygulamalarına ayrı ayrı olmak üzere konumuzu hazırlayacağız. Hadi başlayalım.

Whatsapp fotoğrafım galeride gözükmesin

Whatsapp hesabında arkadaşımız ya da rehberimiz deki birine resim gönderdiniz. Ancak bu resim sadece o gönderilen kişiye ait olmasından ötürü sorun olmamaktadır. Lakin o kişinin galeri bölümüne düşen resmin silinmemesi gibi bir durumda başkalarının da görmesini aklımıza getirmek oldukça kötüdür. Haliyle iki türlü konuyu ele alacağız.

WhatsApp fotoğrafını galeride gizleyemiyorum, fotoğrafım galeride gözükmesin, resmin galeride gözükmesin, whatsapp fotoğrafım galeride gözükmesin, whatsapp resmin galeride gözükmesin, whatsapp fotoğrafları galeride gizleme iphone, whatsapp fotoğrafları galeride gizleme android

İlk olarak iPhone telefonlar için whatsapp fotoğraflarını nasıl gizleyebilirsiniz onu ele alacağız.

  • İlk öncelikle telefonumuzun ”Ayarlar” alanına giriş gerçekleştiriyoruz.
  • Daha sonrasında ”Gizlilik” yazan seçeneği görüp bunun üzerine tıklıyoruz
  • Gelecek olan ekranda ”Fotoğraflar” alanını göreceksiniz. Ve buraya giriş yaptıktan sonra ”Gizlilik” bölümüne dokunalım.
  • Gelen ekran içeriğinde Fotoğraf erişimi bulunmaktadır. Bu alan içerisinde ”Whatsapp” yazısını görelim. Ve yeşil renkte yer almakta olan seçeneği aktif durumunda kapalı konuma getirdiğiniz an işlemler tamamlanmış olacaktır. Beraberin de gezintinize gönül rahatlığı ile devam edebilirsiniz.

Android telefonlar da whatsapp fotoğraflarını galeride gizleme;

  • Öncelikle şöyle bir durum söz konusu whatsapp hesabında iphone da kendi içeriği üzerinden fotoğrafların galeride gizlenmesini sağlayabiliyoruz. Fakat android telefonlarda uygulama indirmemiz gereklidir.
  • Buraya tıklayıp ”Es File Manager” uygulamasını indirelim. Ayarların yapılandırılması gerçekleştirildikten sonra hafıza kartı üzerinde bulunan ”Media>Whatsapp images” bölümünü buluyoruz.
  • Klasör açıldıktan sonra ”.nomedia” adı altında bir isim vererek klasör adlandıralım. Yapılan işlem ayarları sonrasında whatsapp resimleriniz galeri alanına düşmeyecektir. Doğrudan açılan bu klasöre düşecektir.

WhatsApp fotoğrafını galeride gizleyemiyorum için yapılan işlem ayarlarını hazırladık böylelikle sorunlar çözüme kavuşmuş olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz