Paylaş

Whatsapp düşük veri kullanımı nedir kullanımı. Whatsapp veri ve depolama kullanımı içerisinde bulunan düşük veri kullanımı hakkında bilmeniz gerekenleri anlatacağız.

Telefon hatlarımıza tanımlı olan mobil veri bağlantıları hemen bitmektedir. O kadar çok uygulama çıktı ki her birine bir kere girip çıkmamız bile veri kullanımını azaltabilmektedir. Buna önlem olarak ya uygulamalara giriş gerçekleştirmesi yapmıyoruz ya da girdiğimiz de de hemen çıkıyoruz. Yani mobil veriden bir yere girdiğimiz de hemen çıkışı sağlamaktayız. Durum böyle olunca da sosyal medya ve diğer uygulamalar kendi içerisinde veri kullanımını azaltacak işlemleri sunmuştur. Sizler gezintilerinizi sorunsuz şekilde yapın diye bu ayarı aktif etmenizi istemektedir. İnstagram, twitter ve facebook gibi dünyanın en büyük sosyal medya ağlarında olan bu özellik whatsapp uygulamasında da bulunmaktadır. Whatsapp hesaplarında ilgili özelliği nasıl aktif edeceğinizi ve aktif etme işlem ayarları sonrasında ne gibi ilerleme olacağına dair bilgi vereceğiz.

Whatsapp düşük veri kullanımı nedir kullanımı

Whatsapp düşük veri kullanımı özelliği, whatsapp hesabında düşük veri kullanımı aktif olmalı mı, whatsapp düşük veri kullanımını açma, whatsapp düşük veri kullanımı nerede, whatsapp üzerinde mobile bağlıyken arama internetimi götürmesin. Birine yaptığınız aramalar sonucunda bu aramaların internetinizi götürmesini istemiyorsanız eğer düşük veri kullanımı aktif hale getirebilirsiniz. Ayarların nereden aktif edileceğini ise aşağıda sizlere kapsamlı şekilde aktaracağız.

Whatsapp düşük veri kullanımı nerede

Whatsapp uygulamasının içerisine girişimizi gerçekleştirdikten sonra sağ alt kısımda bulunan alandan Ayarlar bölümüne erişim gerçekleştiriyoruz. Oradan da veri ve depolama kullanımı alanına geliyoruz. Geldiğimiz ekranda zaten düşük veri kullanımı diye bir alan göreceksiniz.

Whatsapp düşük veri kullanımı nedir kullanımı, whatsapp düşük veri kullanımı, whatsapp düşük veri kullanımı etkinleştirme, whatsapp düşük veri kullanımı aktif etme, whatsapp düşük veri kullanımı açma, whatsapp aramalarda mobil internet bitmesin

Burada bulunan ayarı sağa kaydırıp aktif hale getirmeniz halinde bundan sonra mobil veriye bağlıyken yapacağınız aramalarda veri tasarrufu elde etmiş olacaksınız. Genel itibariyle whatsapp kullanıcıları mobil veriye bağlıyken giriş çıkışlarda sorun yaşamaktadır. Çünkü sohbet amaçlı kullanım sağlandığını için buna ihtiyaç duyulmamaktadır.

Whatsapp düşük veri kullanımı nedir kullanımı, whatsapp düşük veri kullanımı, whatsapp düşük veri kullanımı etkinleştirme, whatsapp düşük veri kullanımı aktif etme, whatsapp düşük veri kullanımı açma, whatsapp aramalarda mobil internet bitmesin

Ama görüntülü arama normal aramalar mobil verinin bitmesine sebebiyet vereceğinden ötürü buna önlem olarak düşük veri kullanımını faal hale getirebiliriz. Bu ekrana gelip aktif etme işlemlerini bitirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here