Whatsapp Durumu Gizleme Ayarları Nasıl Yapılır resimli olarak sizlere anlatıp hikaye ve hakkımda gizleme, hikayeyi herkese açık yapma gibi aklınıza takılan soruları haberimizde anlatacağız.

Mobil cihazlarımızda her an aktif olduğumuz WhatsApp uygulamasında durum özelliğini oldukça sık kullanılmaktadır. Ancak bir çok kullanıcı yaptığı durumun bazı kişiler tarafından görülmesini istememektedir. WhatsApp getirdiği durum özelliğinde kişiye özel engelleme sistemini de aktif ettiğinden dolayı kişiyi seçip durumu görmesini engelleyebiliyorsunuz. İncelemelerimizi siz değerli okurlarımız için sağladık ayarları nasıl yapacağınızı ise size makalemizde detaylı olacak şekilde paylaşımını yapacağız.

Whatsapp Durumu Gizleme Ayarları Nasıl Yapılır

Whatsapp hikaye gizleme, whatsapp durum gizleme programı, whatsapp hikayeyi herkese açık yapma, whatsapp durumum görülmesin, whatsapp durum gizlensin, whatsapp durumumu gizlemek istiyorum gibi sorularınızın cevabı makalemizde yer almaktadır. Aşağıdaki adımlarımızı izlemeniz sonrasında kişiye özel engelleme yaparak o kişinin durumunuzu görmesini engelleyebiliyorsunuz.

Whatsapp Durumu Gizleme Ayarları Nasıl Yapılır, durumu gizleme, hikaye gizleme, whatsapp hikaye gizleme, whatsapp hakkımda gizleme, durumu herkese açık yapma

Whatsapp hikaye gizleme

Öncelikle whatsapp uygulamasına giriş sağlayıp daha sonrasında ”Durum” alanına giriş gerçekleştiriyorsunuz.

  • Yaptığımız işlem adımlarımız sonrasında ”Durumum” bölümüne gelerek yeni bir durum paylaşımı sağlıyorsunuz.
  • Daha sonrasında yaptığınız paylaşımı görebilmeniz için yeniden ”Durum” alanına geliyoruz.

Whatsapp Durumu Gizleme Ayarları Nasıl Yapılır, durumu gizleme, hikaye gizleme, whatsapp hikaye gizleme, whatsapp hakkımda gizleme, durumu herkese açık yapma

Whatsapp hakkımda gizleme

Yapılan işlem adımlarımız sonrasında ”Durumum” alanına geldikten sonra,

  • Sağ üst tarafta yer almakta olan üç nokta üst üste olan bölüme tıklıyoruz.
  • Gelecek olan ekran seçeneğinde ”Durum gizlilik Ayarları” alanına giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.

Whatsapp Durumu Gizleme Ayarları Nasıl Yapılır, durumu gizleme, hikaye gizleme, whatsapp hikaye gizleme, whatsapp hakkımda gizleme, durumu herkese açık yapma

Durumu herkese açık yapma

Whatsapp durumunu bazı kişilere engellemek isteyen kullanıcılarımız için gelecek olan bu ekranda yer almakta olan seçeneklerle sorununu gidereceğiz.

  • Kişilerim; Bu seçeneği seçerseniz eğer telefon rehberinizde bulunan tüm kullanıcılar artık paylaşım sağladığınız durumu görebilecektir. Böylelikle istemediğiniz kişilere de açık halde olduğunu unutmayınız.
  • Şunlar hariç kişilerimle paylaş; bölümüne tıkladığınızda ise karşımıza kişileri getirecektir. Bu sizin durumunuzu görmek istemediğimiz kişileri ekleyip kaydetmesini sağladıktan sonra bundan sonraki süreç içerisinde yapacağınızı paylaşımı kimse göremeyecektir.
  • Sadece şu kişilerle paylaş; demeniz durumunda ise belirlediğiniz kişiler haricinde o durumu belirlediğiniz kişiler haricinde hiç kimse göremeyecektir.

Yaptığınız ayarlar sonrasında dilediğiniz gibi durum paylaşabilirsiniz. Şimdiden bol paylaşımlı günler dileriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz