Paylaş

WhatsApp durumları internet olmadan açılır mı? WhatsApp uygulamasında durum paylaşımlarını internet olmadan nasıl görebileceğinizi yazımızda aktaracağız.

WhatsApp’ta durum alanı sevilerek kullanılmaktadır. Anlık fotoğrafların ya da videoların paylaşıldığı durum alanını sadece rehberinizde ki kişiler görebilmektedir. Yaptığınız paylaşımı başkasının görmesini istemiyorsanız, o kişiyi gizleyerek paylaşımı sağlayabiliyorsunuz. Telefonumuza ‘’Play Store’’ ya da ‘’Apple Store’’ üzerinden indirmiş olduğumuz uygulamaların çoğu internetle çalışmaktadır.

WhatsApp ve diğer sosyal medya uygulamaları internetsiz bir şekilde de belli alana kadar çalışabiliyor. Bunu sizde dikkat etmişsinizdir. Normalde internet varken WhatsApp uygulamasına girdiğinizde internet kesildiği an yazışma yapamazsınız. Mesajlarınız karşı tarafa gitmez, karşı tarafın mesajları da size gelmez. Bunu da tiklerin mavi olmamasından anlayabilirsiniz.

WhatsApp durumları internet olmadan açılır mı?

İnternetin gidip gitmediğini durum paylaşımlarına bakarak test ettiğiniz de ise paylaşımların sorunsuz şekilde açıldığını görebilirsiniz. İlk giriş esnasında internetiniz varken bu alandaki veriler, uygulamanın hafızasına kayıt edilmektedir.

WhatsApp durumları internet olmadan açılır mı

Entegre edilen bilgiler, internet olmadan da açılabilmektedir. Yani WhatsApp durumlarını internet olmadan açabiliyorsunuz. Bunun için lazım olan tek şey ise internet varken hesaba giriş yapmanız gerekiyor. Hesaba daha öncesinden girmediyseniz, internet olmadan açılmayacaktır.

WhatsApp durumu internetsiz açılır mı?

Bu işlem sadece WhatsApp uygulaması için değil, tüm sosyal medya uygulamaları içinde geçerliliğini korumaktadır. Sizin internetiniz varken Ön bellek alanına hikaye ve video paylaşımları kaydedilmektedir. Elbette uygulama da bulunan tüm video ve hikayeler açılımı söz konusu değildir.

WhatsApp durum alanının bu kadar sık kullanılıyor olmasındaki etken, rehberdeki kişilerin görmesiyle alakalıdır. Nitekim rehbere kayıtlı olan kişilerin tamamı bizim tanıdığımız kişilerdir. Yeni bir iş yeri açtığınızda, bir ürün satışı yaptığınızda, bir yere gezmeye gittiğinizde ya da hoşunuza giden bir resmi ve videoyu paylaşıyoruz. Bunları da akrabalarımız, eşimiz ve dostumuz gördüğü için anında geri bildirim alıyoruz.

WhatsApp durum bölümü internetsiz açılsa bile, o paylaşıma yorum yapmak istediğinizde mesajınız karşı tarafa ulaşmayacaktır. Mesajın karşı tarafa ulaşması için bir ağa bağlanmanız gerekiyor. Ağa bağlantı kurduktan sonra problem ortadan kalkmış olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here