Paylaş

Merhaba arkadaşlar, hazırladığımız bu yazımızda WhatsApp durum videoları donuyor probleminin çözümüne yönelik işlemleri kapsamlı şekilde anlatacağız.

Hikaye özelliği ilk olarak Snapchat ile birlikte hayatımıza girmiştir. Daha sonrasında ise Facebook, instagram ve whatsapp gibi uygulamalarda aktif olacak şekilde kullanılmaya başlandı. Durum özelliğin en çok kullanıldığı platformlardan biri ise tartışmasız Whatsapp uygulamasıdır. Bazı kullanıcılar ise WhatsApp durum videoları donuyor demesinden dolayı yaşanan sıkıntının altında yatan nedeni araştırdık.

  • Atılan videoların donmadan izlenebilmesi için düzgün bir internet bağlantısının olması gerekiyor.
  • İnternet bağlantınız iyi değilse bu donmaları her uygulamanızda yaşayabilirsiniz. Sadece internet bağlantısı değil elbette diğer nedenleri de birlikte kontrol edeceğiz.

Whatsapp durum videoları donuyor

WhatsApp durum videoları donuyor

WhatsApp hikaye donuyor ise o an neye bağlıysanız bağlantınızı kesip yeniden bağlantı kurun. Mobilden bağlıysanız wifiye, wifiden bağlıysanız mobile bağlanarak deneme sağlayın. Yapmış olduğunuz bu işlemin ardından tekrar duruma girdiğinizde paylaşımların sorunsuz şekilde açılıyor olması gerekiyor.

Arkadaşlarınızın ya da sizin yapmış olduğunuz paylaşımlar açılmıyor ise uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleyin. Aynı evdeki wifiye bağlı olan başka kişilerin telefonundan o durumların açılıp açılmadığını kontrol edin. Hiç kimsede bir sorun yok sadece sizde sorun var ise arka planda çalışan uygulamaları kapatın.

Arka planda çalışan uygulamaları kapattıktan sonra yine sorun devam ediyorsa uygulamanın sunucularında bir problem meydana gelmiş olabilir. Sorunu sadece siz değil herkes yaşıyor ise problem geneldir. Whatsapp tabanlı sorunlarda sizin bir işlem yapmanıza gerek bulunmamaktadır. Çözüm yetkililer tarafından giderildikten sonra kendiliğinden gelecektir.

Sunucu tabanlı bir problem yaşamadığınızı anladığınız an ise sorun bildirisi üzerinden Whatsapp yetkilileri ile iletişime geçmelisiniz. Sorunu nasıl bildireceğinizi aşağıda detaylı şekilde verdik.

Whatsapp durum donuyor

Whatsapp durum donuyor problemi için yukarıdaki işlemleri yapıyor olmanıza rağmen sorununuz devam ediyorsa uygulamanıza giriş yapın. Ardından alt tarafta bulunan ‘’Ayarlar’’ alanına gelin. Buradan da ‘’Yardım’’ kısmına dokunun.

Açılan sayfada ‘’Bize ulaşın’’ yazısını görmüş olmanız gerekiyor. Onun üzerine tıklayın. Gelen ekranda yaşamış olduğunuz sorunu ayrıntılı bir şekilde anlatıp gönder diyelim. WhatsApp yetkilileri iletinizi aldıktan sonra gerekli kontrolleri sağlayacaktır. Bu kontroller sonucunda işlemleri halledip size geri dönüş yapacaktır. Artık sizlerde durumlarınızı donmadan ya da kasmadan izleyebileceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here