WhatsApp dosya gönderemiyorum belge gitmiyor ise telefonu kırıp atmanıza ya da parçalamanıza gerek bulunmamaktadır. Whatsapp hesabında PDF, DOC, XLX dosyalarını arkadaşlarınıza gönderim sırasında karşılaştığınız sorunların çözümü için hangi yolların izleneceğine gelin birlikte göz atalım.

Her geçen gün farklı bir yenilikle kullanıcılarının karşısına çıkarak popülerliğini devam ettiren Whatsapp hesabında belge gönderim işlemlerini yapabiliyorsunuz. Ses kaydı, video ve resim paylaşımları sonrasında belgelerinde gönderilmesi kullanıcılarına sevindirici bir haber vermiş durumdadır.  Özellik PDF, DOC ve XLX dosyalarında başarılı olacak şekilde kullanmaya başlanmıştır. Ancak gönderimi sağlanan ve oldukça beğenilen bu özellik bazı kullanıcılarda hata vermektedir. Yani ne dosya alınabiliyor, ne de dosya gönderimi sağlanabiliyor. Yaşanan sorun ya da sıkıntının temeline inerek ayarların nereden yapılacağını sunacağız. Böylelikle sağlanan işlem adımları sonrasında arkadaşınız, sevgiliniz yada okul dostunuza belge alışverişinde bulunabilmeniz için yapılması gerekenleri konu alacağız.

WhatsApp dosya gönderemiyorum belge gitmiyor

WhatsApp dosya gönderemiyorum belge gitmiyor, belge gönderemiyorum, dosya gitmiyor, whatsapp belge gönderemiyorum, whatsapp belge gitmiyor, whatsapp dosya gitmiyor, whatsapp pdf doc xlx dosyası gönderilmiyor şeklinde yaşanan tüm sorunların sonuç bulabilmesi ve çözüme erişebilmesi için haberimize göz atmanız yeterli olacaktır. Yapacağınız inceleme sonrasında problem tarih olmaya mahkum kalacaktır.

Whatsapp belge gönderemiyorum

Whatasapp hesabı üzerinde öncelikle belge yada dosya gönderimi sağlayabilmeniz mümkündür. Bu işlemin sağlanabilmesi için ilk olarak görüşme sağlamış olduğumuz arkadaşımızın yazışma alanına geliyoruz. Konuşma metninin sağ üst tarafında yer alan ataç şeklindeki ikona tıklıyoruz.Yapmış olduğumuz işlem sonrasında karşımıza ”Belge” ikonu gelecektir.

WhatsApp dosya gönderemiyorum belge gitmiyor, belge gönderemiyorum, dosya gitmiyor, whatsapp belge gönderemiyorum, whatsapp belge gitmiyor, whatsapp dosya gitmiyor, whatsapp pdf doc xlx dosyası gönderilmiyor

Gelen işlem ayarı sonrasında istenilen belgeyi bu arkadaşınıza galeri alanından seçerek kullanımını gerçekleştirebilirsiniz.

Whatsapp belge gitmiyor

Whatsapp hesabında bu bahsedilen ayarlar sonrasında eğer belge gönderimi sağlanmıyorsa bunun sebeplerine de aşağıda birlikte göz atabiliriz.

  • Belgenin gönderimi sonrasında uzun uzun bekleme gibi bir durum olursa internet bağlantınız ile alakalı sorun yaşıyor olabilirsiniz.
  • Bağlantını mobil veri ise bunu wi-fi olarak değiştirip tekrar deneme sağlayalım.
  • Telefonunuzun tarih ve saat ayarları alanında sorun oluşmasından ötürü de belge gitmiyor olabilir. Onu da düzeltmesini gerçekleştirelim.
  • Hafıza yani SD kartında da sorun olabilir. Bağlantıyla ilgili verilerin boşaltmasını sağlamanız yeterli olacaktır.

WhatsApp dosya gönderemiyorum belge gitmiyor ile ilgili yazımız için yapılması gerekenleri sizlere sunumunu gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz