Paylaş

Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Whatsapp donuyor kasıyor ve sürekli kopuyor ise bununla alakalı probleminizi nasıl gidereceğini anlatacağız.

Whatsapp internet bağlantısı üzerinden çalışan bir uygulamadır. Doğal olarak yaşanan donma ve kasma sorunları sonrasında ilk kontrol etmeniz gereken bağlantı ise internet olması gereklidir. Whatsapp donuyor kasıyor ve sürekli kopuyor probleminiz için nelerin gözden geçirilmesi gerektiğini sıralayacağız.

Probleminiz için izleyeceğiniz yolların tamamını adım adım paylaşacağız. Böylelikle artık whatsapp hesabınızda artık donma, kasma veya kopma sorunu ile karşılaşmayacaksınız. Şimdi isterseniz ilgili adımları gözden geçirelim.

Whatsapp donuyor kasıyor ve sürekli kopuyor

Whatsapp donuyor kasıyor

Whatsapp donuyor sorununun birden fazla nedeni bulunmaktadır. Bu nedenlerin tamamını ele alacağımız için probleminizi kesin olarak çözüme kavuşturabilirsiniz. Şimdi hazırsanız eğer işlemlerin nereden yapılacağına bakalım.

  • Öncelikle Whatsapp uygulamanızın güncel olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor.
  • Bunun için uygulamanızın kaldırıp yeniden yükleme sağlayabilirsiniz.
  • Yaptığınız bu işlem ayarı sonucunda cihazınızı yeniden başlatmanızı rica ediyoruz.
  • Telefonlarınıza da gelen güncellemeler olmasından dolayı bu güncelleştirmeleri sisteme dahil etmeniz gerekiyor.
  • Donma ve kasma sorunlarının yaşanmasındaki en büyük etkenlerden birisi eski yapılan yazışmaların silinmemesidir. İlgili yazışmaların silinmesini işleme koyabilirsiniz.
  • Yazışmaların silinmesiyle birlikte Whatsapp depolama alanınızda rahatlayacağından dolayı donma ve kasma sorunu olmamaya başlayacaktır.
  • Telefonunuzda virüs programı yok ise eğer güvendiğiniz bir antivirüs programı ile cihazınızın taratma işlemlerini sağlayabilirsiniz.

Whatsapp sürekli kopuyor

Whatsapp donuyor kasıyor ve sürekli kopuyor

Whatsapp sürekli kopuyor bu problemin ortaya çıkmasındaki en büyük ayrıntılardan bir tanesi de yazışma sırasında sürekli kesilmeye uğramasıdır. Böyle durumlarda sinir olabilirsiniz. Lakin yukarıdaki işlemleri kaleme aldığınızda artık herhangi bir problem yaşamamanız gerekiyor.

Tüm bu işlemlerin ardından hala daha kopma, donma ya da kasma probleminiz devam ediyorsa telefonunuzdaki tüm yedekleri alarak cihazın sıfırlamasına gitmelisiniz. Cihazın sıfırlama işlemlerini devreye almanız ile birlikte sorun ortadan kalkmış olacaktır.

Lakin sıfırlama yapmadan önce mutlaka ama mutlaka telefonunuzun tüm yedeklerini almanız gerekiyor. Yedeklerin alınması sonrasında şarj oranının da %70’in üzerinde olmasına dikkat edin. Tüm şartlar sizin için uygun olması halinde artık geriye kalan işlem telefonun sıfırlanıp whatsapp’ın yeniden yüklenmesi olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here