Paylaş

Whatsapp bu sohbet bir işletme hesabıyla yapılıyor. Whatsapp hesabında mesajlaşma içerisindeyken gelen bu bilginin ne anlama geldiğini kapsamlıca anlatacağız.

Artık telefonlarımızı ilk aldığımız da play store ya da apple store üzerinden ilk indirilen uygulamalardan birisi whatsapp uygulamasıdır. Sohbet etmek istediğimiz kişilerin bir çoğu bu alandan bizlere yazmaktadır. Eskiden mesajlaşma için harcadığımız paraların hesabını göremezdik. Bir günde 100 liraya yakın sms parası alırdık. Fakat bu operatör servislerinin başlattıkları kampanya ve whatsapp uygulamasının çıkmasıyla birlikte sona erdi. Whatsapp hesaplarında yaptığımız mesajlaşma ya da aramalarımız ücrete tabi tutulmaktadır. Ücretsiz olarak bu işlemlerin hepsini gördüğümüz için genel olarak bu uygulama üzerinden sohbetlerimizi sağlamaktayız. Sohbet sırasında bazen farklı uyarılar ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Örneğin yazımıza konu olan ”Bu sohbet bir işletme hesabıyla yapılıyor” uyarısı ne anlama geliyor bunun araştırmasını gerçekleştirdik.

Whatsapp bu sohbet bir işletme hesabıyla yapılıyor

Whatsapp işletme hesabı nedir, whatsapp işletme hesabıyla nasıl sohbet yapılıyor, whatsapp işletme hesabıyla sohbet ediyorsun uyarısı veriyor, whatsapp işletme profili nasıl oluyor. Tanıdığınız ve yakinen bildiğiniz biriyle muhabbet ettiğiniz sırada ya da ona whatsapp alanında yazmak istediğiniz esna da gelen bu sohbet bir işletme hesabıyla yapılıyor. Uyarısı sonrasında eminim arkadaşınızın hesabının çalındığını düşünmüş olabilirsiniz. Bunun ne demek olduğuna gelin beraber bir göz gezdirelim.

Whatsapp işletme hesabı ne demek

Sohbet alanında karşınıza gelen bu bilgilendirme sonrasında arkadaşınız ya da kendi adınıza endişe edilecek bir durum söz konusu değildir. Nitekim arkadaşınız adına endişe etmektense ona bu durumu sormanız halinde zaten kendi de cevabı sizinle paylaşıyor olacaktır.

Whatsapp bu sohbet bir işletme hesabıyla yapılıyor. bu sohbet bir işletme hesabıyla yapılıyor, whatsapp işletme hesabı, whatsapp işletme hesabı ne demek,sohbet bir işletme hesabıyla yapılıyor, whatsapp işletme profili

Whatsapp uygulamasının yanı sıra işletme profilini kullanmak isteyen kullanıcılar whatsapp Business kullanımı gerçekleştirmektedir. İş yeri sahipleri genel olarak bu platform üzerinden iş arkadaşlarıyla ya da normal arkadaşlarıyla bu alandan iletişime geçmektedir. Yani sizin kişisel hesabınızın yanı sıra bu alanı da kullanan kişilerin olduğunu hesaba katmanız da fayda bulunmaktadır.

Whatsapp bu sohbet bir işletme hesabıyla yapılıyor uyarısının gelmesindeki sebepte sohbet ettiğiniz kişi kişisel whatsapp kullanmıyor da whatsapp Business üzerinden görüşme yapmaktadır. Bundan ötürü gelen bilgilendirme sizi sıkıntıya sokacak bir bilgilendirme değildir.

Onun dışında Ne marka modem almalıyım modem tavsiyesi makalemizi de inceleyebilirsiniz.

4 YORUMLAR

  1. Peki böyle yazan bir hesapta telefon kırılmak kaydı ile kapalıyken SMS alıp bir de üzerine okundu mavi tiki çıkıyor ise bu hesapta nasıl bir olay vardır. Görüntülü aramalarda kullanılmadığı halde çalıyor diye aranmasını nasıl açıklarsanız?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here