Whatsapp birini şikayet etme bildirme. Whatsapp üzerinde sizi rahatsız eden kişiyi nasıl şikayet edeceğinize dair bilgi detaylarını kaleme aldık.

Normalde sosyal medya hesaplarımızda gezinti sağladığımız sırada tanımadığımız kişilerden aldığımız istekleri anında geri çevirmekteyiz. Buna rağmen hala daha ısrarla mesaj atması ya da istek göndermesi sonrasında o kişiyi engellemeye gidiyoruz. Harici bir hesaptan yazması durumunda ise kişiyi şikayet ederek durumu ilgili yetkililere bildiriyoruz. Whatsapp uygulamasında ise bu durum biraz daha farklıdır. Çünkü bu alanda bizi rahatsız eden bir kişi bizim en özelimize yani cep telefonumuza ulaşmış demektir. Telefonumuza varana dek bilgilerimize ulaşan bu kişiyi sosyal medya hesaplarında olduğu gibi direk olarak engellemeniz halinde sizlere ulaşımını kısıtlayabilirsiniz. Ama kişinin farklı telefonlardan da yazmasının önüne hiçbir şekilde geçemezsiniz. Kişinin bizleri rahatsız etmesiyle ilgili sadece engelleme yetmeyecektir. Bu kişiyi şikayet ederek engellerseniz hem sizi rahatsız edemeyecek hem de aldığı engel sonrasında hesabının kapanma durumuyla karşı karşıya kalacaktır.

Whatsapp birini şikayet etme bildirme

Whatsapp birini şikayet etme, whatsapp kişi nasıl şikayet edilir, whatsapp kişi şikayeti nasıl yapılır, whatsapp şikayet etme nerede, whatsapp şikayet etmeyi bulamıyorum, whatsapp şikayet edince ne olur, whatsapp şikayet sonrası ne oluyor. Bizleri sürekli rahatsız eden arama ve mesajlarıyla bunaltan kişinin bu yapmış olduğu tavrının önüne geçmek istiyorsanız yapacağınız işlem oldukça basittir. Şikayetin hangi alandan sağlanacağını ve buna bağlı olarak şikayet sonrasında neler olacağını detaylı şekilde sunacağız.

Whatsapp şikayet edince ne oluyor

Telefonunuza tanımadığınız bir numara tarafından whatsapp’tan mesaj gelebilir. Gelen mesajı direk şikayet edip engellemek sizlerin elindedir. Bunu yapmadınız ve kişiye kim olduğunu sorarak size tekrar yazmamasını istediniz. Buna rağmen hala daha yazmaya devam ederse kişinin numarasının üzerine tıklıyoruz.

Whatsapp birini şikayet etme bildirme, whatsapp şikayet etme nasıl yapılır, whatsapp şikayet etme nerede, whatsapp şikayet etme yok, whatsapp şikayet edince ne olur, whatsapp şikayet

Numaranın üzerine tıklamanızla beraber gelen ekranın alt kısmında şikayet et butonunu görmeniz gerekiyor. Şikayet etmeyle birlikte engelleme işlemlerini de yapmanız gereklidir. Şikayet sonrasında tüm mesajlar silinecektir. Kişinin tekrar size yazmaması içinde muhakkak engelleme yapmanız gereklidir.

Şikayet sonrasında whatsapp yetkilileri tarafından durum incelemeye alınacaktır. Sizin haricinde kişilerde şikayet etmişse size yazan numaranın hesabı kapalı hale gelecektir.

Önceki İçerikTurk telekom modem ara yüz şifresini bulma
Sonraki İçerikTwitter tweetlerim herkese görünmesin
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here