Paylaş

Whatsapp bildirimleri yanıp sönüyor. Whatsapp uygulaması üzerinde bildirim ışığınız sürekli yanıp sönüyorsa nelerin gerekli olduğuna birlikte bakacağız.

Mesajlaşma uygulaması dediğimizde ilk aklımıza gelen uygulamalardan birisi hiç tartışmasız whatsapp’tır. Uygulama ilk zamanları mesajlaşma olarak kullanımı sağlanırken daha sonrasında kendini geliştirmesiyle birlikte artık daha farklı alanlarda da kullanılabilmektedir. Sesli mesaj gönderimi, sesli arama, görüntülü arama ve buna bağlı durum paylaşımlarıyla birlikte platformda özelliklerin arttığını görebiliyorsunuz. Gelen özelliklerin tamamı uygulamaya getirilen güncellemelerle beraber devreye girmektedir. Her güncelleme sonrasında eğer yenilik gelmişse bu hesaba dahil edilmektedir. Bazen de gelen güncellemeleri devreye koyduktan sonra çalışan özelliğin çalışmadığını görebiliyorsunuz. Örneğin son zamanlarda sıkça karşılaşılan sorunlardan birisi olan bildirim olmamasına rağmen bildirim yanıp sönmesi hayli can sıkıcı bir durumdur. Sürekli uygulamanın içerisine girmemize neden olan durumun önüne geçebilmek adına araştırmaları yaptık.

Whatsapp bildirimleri yanıp sönüyor

Whatsapp bildirim gelip gidiyor, whatsapp bildirim var gözüküyor ama yok, whatsapp bildirim yanıp sönmesin, whatsapp bildirim var gözükmesin, whatsapp bildirim ışığı yanıp söndüğü için uygulamaya sürekli girip çıkmak durumunda kalıyorum. Telefonlarda, bilgisayarlarda ya da oyun ile uygulamalarda güncellemelerin faal şekilde geldiğini biliyoruz. Ama bu güncellemeler beraberinde hataları da peşinden getirebilmektedir. Whatsapp bildirim ışığının yanıp sönüyor sorunuyla alakalı izlenecek çözüm yollarına birlikte bakacağız.

Whatsapp bildirim hatası veriyor

İlk olarak bu hatayla eğer bir güncelleme sonrasında karşılaşmaya başladıysanız ikinci gelecek olan güncelleme ile beraber sorunun ortadan kalkacağını bilmeniz de yarar bulunmaktadır. Bunun dışında kullanım gerçekleştirdiğiniz telefonun markası eğer android işletim sistemli ise;

Whatsapp bildirimleri yanıp sönüyor, whatsapp bildirim var ama yok gösteriyor, whatsapp bildirim gelip gidiyor, whatsapp bildirim yanıp sönmesin, whatsapp bildirim var gözükmesin, whatsapp bildirim hatası
  • Sırasıyla ‘’Ayarlar>Uygulamalar>Whatsapp>Ön belleği ve verileri temizle’’ diyerek ayarlarınızı çözüme kavuşturabilirsiniz.
  • Tekrar giriş yaptığınız da artık bildirim yanıp sönmeden işlemler bitmiş olacaktır.
  • iOS işletim sistemli bir telefon kullanıyorsanız uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyelim.
  • Telefonunuza gelen bir güncelleme var mı yok mu bunun kontrollerini sağlıyoruz. Kontrol ettiğimizde güncelleme gelmişse eğer güncellemeyi işleme koyarak sorunun giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Tüm bu ayarları denemenize rağmen sorun çözüme kavuşmuyorsa cihazınızın yedeklemesini alarak şarjın %70 in üzerinde olduğu andan itibaren sıfırlama işlemlerini devreye koyabilirsiniz. Sıfırlama sonrasında sorun kesin şekilde çözüme kavuşmuş olacaktır. Whatsapp bildirimleri yanıp sönüyor hatası yapılan işlem sonrasında giderilecektir.

TAVSİYE YAZI: Whatsapp sorun bildirme iletişime geçme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here