Paylaş

Whatsapp başarısız oldu bellek yetersiz diyor. Whatsapp hesaplarında oluşan bellek yetersiz sorunuyla ilgili ne gibi önlemlerin alınacağınız yazı içerisinde konu aldık.

Whatsapp hesaplarında bazı anlarda çeşitli hatalarla karşılaşılabilmektedir. Bellek yetersiz uyarısının ekrana gelmesi sonrasında problemin hafıza ile alakalı olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat hafıza alanında yer olmasına rağmen böyle bir uyarı gelmesi ister istemez akıllarda soru işareti bırakacaktır. Alınan hatanın iOS işletim sistemli cihazlarda böyle sorun yaşanmıyorken genel olarak android işletim sistemli telefonlarda problemin olduğu gözlemlenmektedir. Whatsapp bellek yetersiz soruna dur diyebilmek adına kontrol edeceğiz çok adım bulunmaktadır. Bu adımlar neler hangi bağlantıları gözden geçirmeniz gerekli tümüyle birlikte hepsini sizlere tek tek sunumunu sağlayacağız. Sizden istediğimiz belirttiğimiz işlem aşamaları harfiyen yapmanız olacaktır.

Whatsapp başarısız oldu bellek yetersiz diyor

Whatsapp başarısız oldu, whatsapp yetersiz bellek diye hata veriyor, whatsapp yetersiz bellek hatasını giderme, whatsapp başarısız oldu hatası neden geliyor, whatsapp bellek sorununu nasıl giderebilirim. Herkes tarafından benimsenmiş olan whatsapp hesabında resim, sesli mesaj, video açılımı sırasında karşılaştığımız bellek sorununa dur diyebilmek için gereken işlemleri gözden geçireceğiz.

Whatsapp yetersiz bellek diyor

Whatsapp hesabında gelen ya da gönderim sırasında meydana gelen bellek yetersiz hatası genelde, resim, video ya da sesli mesaj gönderimi sırasında ortaya çıkmaktadır. Sorun hafıza ile alakalı değilse yapmanız gereken ayarları tek tek kaleme alacağız.

Whatsapp başarısız oldu bellek yetersiz diyor, whatsapp başarısız, whatsapp bellek yetersiz, whatsapp yetersiz bellek, whatsapp bellek sorunu, whatsapp bellek hatası
  • Cihazın saat ve tarihiyle ilgili doğruluğundan emin olmanız gerekiyor.
  • İnternet bağlantısında yaşanan sıkıntıdan ötürü sizlere bellek yetersiz hatası verebilir ihtimalini aklınızda bulundurmanız gereklidir.
  • Uygulama güncellenmediğinden dolayı böyle bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Uygulamayı güncelleyip kaldırarak yeniden yüklemesini sağlayabilirsiniz.
  • SD kartınızda dosya bilgilerinin kopyalandığından emin olmanız gerekiyor.
  • SD kart bölmesinde yeteri kadar boş kısmın olup olmadığından emin olmamız lazım.
  • SD kartınızdaki tüm veri bilgilerinizi bilgisayarınıza yedekleyip daha sonrasında silmek için kartı yeniden biçimlendirmeniz de yarar bulunmaktadır.

Belirtilen işlem ayarlarını sağlamanız halinde Whatsapp başarısız oldu bellek yetersiz diyor hatasının kalkmış olması gerekiyor. Telefonunuzda indirmiş olduğunuz uygulamalardan kullanmadığınız varsa onları kaldırmanız da yarar bulunmaktadır. Bellek yetersiz hatasıyla alakalı hala daha sorun devam ediyorsa bunu bize yorumdan iletmeniz de yarar bulunmaktadır.

TAVSİYE YAZI: Whatsapp numara gizleme var mı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here