Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz yazımızda Whatsapp avatar çıkmıyor görünmüyor diyenlere özel işlem aşamalarından bahsedeceğiz.

Sohbet uygulamasında oluşturmak istediğiniz ya da kullanmak istediğiniz bazı özellikler size geç gelebilmektedir. Durum böyle iken gereken adımların neler olduğu konusunda araştırma içerisine girebilirsiniz. Whatsapp avatar çıkmıyor görünmüyor diyorsanız eğer işlem adımlarından bahsedeceğiz.

  • Gelen bir yeni özelliğin sizin hesabınızda neden olmadığına beraber göz gezdireceğiz.
  • İşleme koyacağınız aşamalar sonucunda sorununuzu gidermiş olacaksınız.

Whatsapp avatar çıkmıyor görünmüyor

Whatsapp avatar çıkmıyor
  1. Whatsapp avatar çıkmıyor

Profil resmi olarak kullanım gerçekleştireceğiniz ve bu sayede kendi resminizi koymamanıza rağmen sizi andıran bir avatar resmini koyuyor olmanız sizi daha da mutlu edecektir. Çünkü Whatsapp’ta profil resmi koymak istemeyen binlerce kişinin olduğunu söylemek mümkündür. Whatsapp yetkilileri de getirdiği bu yenilik sayesinde sorunu tamamen ortadan kaldırmış durumdadır.

Whatsapp avatar kullanımını sağlamak isteyenlerin bazıları yeniliğin kendi hesaplarına dahil edilmediklerinden bahsetmektedir. Nedenini araştırarak size kesin bir çözüm noktasında yardımcı olacağız. Normalde avatar seçeneğinin olduğu kısım ‘’Ayarlar’’ bölmesinde ‘’Profil’’ simgesinin hemen altında yazan yazının oradan görünmektedir.

Siz bu alana geldiğinizde ilgili alanı göremiyorsanız bunda bir problem var demektir. Sorunun giderilebilmesi amacıyla izleyeceğiniz yollar ise aslında bellidir. Sadece neyin ne zaman yapılacağını bilmeniz önemlidir. Muhtemelen uygulamanıza getirilen güncellemeler devreye girmediği için yenilikten yararlanamıyorsunuz. Durum böyle iken sorun yaşamanız da gayet muhtemeldir. Mağaza alanına girerek whatsapp uygulamanıza güncelleme gelip gelmediğini kontrol ederek güncelleme gelmiş ise güncelle diyerek güncellemelerinizi işleme koyabilirsiniz.

  • Whatsapp avatar görünmüyor

Güncellemeden ziyade komple uygulamayı kaldırıp yeniden yükleme yaparak denemenizi gerçekleştirmenizi de tavsiye ediyoruz. Bu daha kesin bir çözümdür. Eğer bunu yapıyor olmanıza rağmen avatar hala daha gelmiyor ise bu durumda farklı bir problem yaşıyor olabilirsiniz. Daha öncesinde hesabınızda bir kısıtlama almış olabileceğinizden ötürü özellik hesabınıza geç gelebilir.

Bunların hepsini yaptıysanız ve sorununuzu hala gideremediyseniz bize ulaşın bölümünden whatsapp yöneticileri ile iletişime geçmeniz ve gelecek cevaba binayen işlem ilerletmeniz gerekmektedir. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur. İyi gezintiler diliyoruz.

Whatsapp avatar görünmüyor
Önceki İçerikFacebook reels videosu oluşturma
Sonraki İçerikWhatsapp avatar oluşturma kullanma
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz