Paylaş

Whatsapp arka planda konumunuzu kullanıyor . Ekrana böyle bir uyarı geldiyse buna neden olan etkenlere bakarak sorunumuzu ortadan kaldıracağız.

Rehbere kayıtlı olan arkadaşlarımızla sohbetlerimizin tamamını Whatsapp uygulamasında gerçekleştirmekteyiz. Hattınızda dakika kalmadıysa, internet olması durumunda whatsapp’tan arkadaşlarınızı arayabiliyorsunuz. Whatsapp, aynı zamanda konum içinde fazlaca kullanılan bir uygulamadır.

Şehir dışında bir arkadaşınızın yanına gittiğiniz de muhakkak ondan konum atmasını istemekteyiz. Normalde konum atılan bir çok uygulama varken genel tercih Whatsapp uygulamasıdır. Teknolojinin gelişim göstermiş olduğu bu çağda konumun da önemli yeri bulunmaktadır.

Whatsapp arka planda konumunuzu kullanıyor

Telefonunuzun yanınızda olduktan sonra bilmediğiniz bir yere de gitseniz, atılan konum sayesinde gideceğiniz yeri avucunuzun içi gibi bulabiliyorsunuz. Mevcut konum ve Şuan ki konumu gönder adı altında whatsapp iki şekilde konum gönderimi bulunmaktadır.

Mevcut konum gönderimiyle, Şuan ki konum gönderimi arasındaki farkın ne olduğunu merak edebilirsiniz. Mevcut konumu saat dilimi belirleyerek gönderebiliyorsunuz. Ve o saate kadar kişiler sizin nerede olduğunuzu an ve an takip edebilmektedir.

Whatsapp konumu arka planda kullanmasın

Şuan ki konum paylaşımında ise böyle bir durum söz konusu değildir. Gönderdiğiniz konum o anki konumdur. İşinizi görmenize yardımcı olacaktır. Tekrar göndermek istediğiniz de uygulamaya girerek gönderim işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Whatsapp arka planda konumunuzu kullanıyor, whatsapp 3 gündür konum kullanıyor, whatsapp 3 gün uyarısı, whatsapp konumu kullanıyor, whatsapp konumu kullanmasın
  • Şimdi konum gönderimleri yaptıktan sonra işlem bitmemektedir.
  • Telefonunuzun ekranına arada bir ‘’Whatsapp’’ son 3 gündür konumunuzu kullanıyor. Arka planda konumun kullanılmasına izin vermeyi düşünüyor musunuz? Uyarısı gelecektir.
  • Yalnızca kullanırken olarak değiştir.
  • Her zaman izin ver,
  • Diye iki tane ayrı seçenek göreceksiniz. Uyarıyı almak istemiyorsanız, ilk seçeneği seçerek işlemleri bitirebilirsiniz.
Whatsapp arka planda konumunuzu kullanıyor, whatsapp 3 gündür konum kullanıyor, whatsapp 3 gün uyarısı, whatsapp konumu kullanıyor, whatsapp konumu kullanmasın

Whatsapp hesabınızda konum uyarılarının önüne bu şekilde geçebilirsiniz. Uyarı almaya devam ediyorsanız eğer ayarlar alanına girerek buradan konum ayarlarınızı sağlayabilirsiniz.

Sadece whatsapp üzerinden böyle bir uyarı geldiğinden ötürü bu uygulama için konum bilgilerinizi kapatabilirsiniz. Whatsapp hesabınızla ilgili karşılaştığınız farklı sorunları yine bizlere yorumdan ulaştırabilirsiniz. Sizlerin geri bildirimleri bizler için önem arz etmektedir. Whatsapp ile ilgili alınan hataların neler olduğunu bilmemiz sizlerin de işini görecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here