Paylaş

Whatsapp aramaları silme temizleme. Yapılan tüm aramalarının silinebilmesi için işlem aşamalarının hangi alandan devreye koyacağınızı yazımızda anlatacağız.

Eskiden kontör alındığında dakikalar hemen bittiğinden dolayı az görüşme gerçekleştirilirdi. Mesajlaşma ise günümüz çağında olduğu gibi öyle sıklıkla yapılan bir işlem değildi. Ama zaman geçti, teknoloji geliştikçe teknolojik ürünlerin özelliklerinde de ciddi anlamda değişiklik oldu. Durum böyle olunca da kullanım sağlanan telefonlarımıza yüklenecek uygulamaların artışı sağlandı. Whatsapp ise bu uygulamalar içerisinde bizlerin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Whatsapp uygulaması ilk olarak mesajlaşma platformu olarak görünse de ilerleyen dönemlerde sesli aramaların ve görüntülü aramaların dahil edilmesiyle daha da özelleştirilmiştir. Durum özellikleriyle birlikte artık çoğu kullanıcının sosyal medya kaynağı olmuştur. Üstelik uygulama da yapılan hiçbir işlem en ufak bir ücrete tabi tutulmaktadır. Bunun için gerekli olan tek şart internet veri bağlantısının olmasıyla alakalıdır. Yani birini arayacaksınız fakat hattınız da dakika yok bu durumda whatsapp üzerinden aramayı sağlayabilirsiniz. Yaptığınız aramayı daha sonrasında temizlemek istediğiniz de ise bu işlemin hangi alandan devreye koyulacağını da kontrol ettik.

Whatsapp aramaları silme temizleme

Whatsapp aramayı silme, whatsapp arama nereden silinir, whatsapp aramayı temizlemek istiyorum, whatsapp aramayı temizleyemiyorum, whatsapp sesli arama nasıl silinir, whatsapp aramayı nereden silebilirim, whatsapp arama silinmiyor. Whatsapp uygulamasına giriş yaptıktan sonra arama alanına gelebilmek için alt alandan Aramalar yazan bölümüne girmeniz gerekiyor. Arama silebilmek için ise gelen ekranda yaptığınız aramalardan hangisini silmek istiyorsanız bunu bulmanız gerekiyor.

Whatsapp aramaları nasıl silinir

Yaptığımız ve aramasını görmek istemediğimiz kişinin üzerine gelerek sağ kaydırdıktan sonra ‘’Sil’’ seçeneğine tıklamanız halinde yapılan arama işlemleri silinmiş olacaktır. Fakat burada yapılan aramalar oldukça fazlaysa bu durumda tek tek silmek oldukça fazla zamanınızı alacaktır. Yapılan sesli aramaların toplu şekilde temizlenebilmesi için ise nelerin gerekli olduğunu inceleyeceğiz.

Whatsapp aramaları silme temizleme, whatsapp aramayı silme, whatsapp aramaları temizleme, whatsapp aramalarım görünmesin, whatsapp aramalarım çıkmasın, whatsapp aramalar silinmiyor
  • Aramalar alanındaysanız eğer sol üst alanda Düzenle yazısını göreceksiniz.
  • Düzenle dediğinizde yine aynı ekranın sağ üst alanında Temizle bölümünü bulacaksınız.
  • Sağlanan işlem ayarlarıyla beraber artık arama bölümünde tüm aramalarınızın silindiğini görmüş olmalısınız.
  • Ancak bu işlemler sonrasında aramalar bölümünde sağlanan sesli aramalar silinmediyse uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemesini sağlayalım.
  • Ve belirttiğimiz işlemleri internet bağlantısının var olup olmadığından emin olduktan sonra tekrar işleme koyulmasını yapabilirsiniz.
TAVSİYE YAZI: Whatsapp aramalarım nerede görünmüyor

Whatsapp aramaları silme temizleme ayarlarının hangi alandan yapıldığına ilişkin bilgi paylaşımını kapsamlı şekilde anlatmış bulunuyoruz. Yazımızda aklınıza takılan bir yer varsa bunu bize yorumdan paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here