Paylaş

Whatsapp arama yapılamadı interneti kontrol et. Whatsapp üzerinden görüntülü arama yapıldığında hatayı bu şekilde alıyorsanız çözümü yazımızda.

Whatsapp üzerinde karşı tarafa sesli mesaj gönderimi haricinde görüntülü aramanızı da gerçekleştirebiliyorsunuz. Mesaj gönderiminin dahi alıcıya ulaşabilmesi için internet veri bağlantısının olması gerekiyor. Uygulamada yaptığınız tüm işlemler ücretsiz şekilde sağlanmakta ve sadece internet üzerinden tüm ayarlarınızı gerçekleştirebiliyorsunuz. Görüntülü arama yapmak isteyen kullanıcılar ise son zamanlarda arama yapılamadı internet bağlantısı kontrol et uyarısıyla karşılaşan kişilerin sorunu giderebilmesi yönünde araştırmalarımızı sağladık. Whatsapp üzerinde böyle bir hata geldiğinde yapmanız gereken çözüm yöntemleri farklı farklı olabilmektedir. Hangi yöntemlerin ele alınması gerektiğinin incelemesini sizin adınıza sağlamış bulunuyoruz. İlk olarak wifiden bağlıysanız mobile bağlantı kurmayı, mobilden bağlıysanız wifiye bağlantı kurmayı deneyerek tekrar görüntülü arama yaparak sorunu gidermeye çalışabilirsiniz. Bu sistem sorunu gidermediyse diğer ayarlarınız aşağıdaki gibidir.

Whatsapp arama yapılamadı interneti kontrol et

Whatsapp görüntü arama yapamıyorum, whatsapp arama yapılamadı diyor, whatsapp arama yapılamadı bağlantı sorunu, whatsapp internet var arama yapmıyor, whatsapp arama neden yapmıyor, whatsapp görüntülü arama işlemlerinde arama yapılamadı hatası geliyor. Whatsapp üzerinde bu hatanın önüne geçebilmek adına tüm bağlantı ayarlarını sizin adınıza inceledik.

Whatsapp arama hata veriyor

Whatsapp üzerinde karşı tarafa görüntü arama yapmak istediğinizde internet yok ise bağlantı gelmez ve internet olmadığını da ‘’Arama yapılamadı. Telefonunuzun internet bağlantısı olduğundan emin olun ve tekrar dene.’’ Uyarısı gelecektir. Gelen uyarıda yukarıda da söylediğimiz üzere bağlantıyı değiştirerek deneme sağlıyoruz.

Whatsapp arama yapılamadı interneti kontrol et, whatsapp arama yapılamadı, whatsapp arama yapmıyor, whatsapp interneti kontrol et diyor, whatsapp internet var arama yapmıyor, whatsapp arama hata veriyor

Eğer bağlantıyı değiştirdikten sonra da problem devam ederse uygulamayı telefondan kaldırarak yeniden yüklüyoruz. Yükleme tamamladıktan sonra telefonunuzun kamera ayarlarını kontrol edip yeniden görüntülü arama deneyebilirsiniz.

Modemin kurulumunu biliyorsanız modemi resetleyip tekrar kurulumunu sağlayalım. Mobilden bağlıysanız eğer telefonunuzun mobil bağlantısında DNS değiştirelim. Değişimleri yaptığınızda buna rağmen de hata almaya devam ederseniz böyle bir durum karşısında yapmanız gereken tek işlem GSM operatörünüz ile iletişime geçip internetinizde bir kısıtlama olup olmadığını teyit edebilirsiniz. Tüm bu ayarlarınız netice verecek ve artık karşı taraf ile görüşmenizi sorunsuz şekilde yapabilirsiniz. Takıldığınız ya da farklı bir hata alıyorsanız yorumda bunu bize iletebilirsiniz.

TAVSİYE YAZI: Whatsapp kişi ekleme ekleyemiyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here