Whatsapp arama gelince telefon çalmıyor. Telefon ekranına gelen arama düşmüyor ya da telefondan ses çıkmıyorsa buna etki edecek nedenleri birlikte kontrol edeceğiz.

Whatsapp mesajlaşma denildiğinde aklımıza ilk gelen uygulamalardan birisidir. Uygulamaya getirilen güncellemeler sonrasında sesli arama ve görüntülü aramalarımızı da yapabiliyorsunuz. Aramaların karşılıklı sağlanabilmesi için her iki tarafında internetinin olması gerekiyor. İnternet olmadığı sürece aramalarınız başarısız kalacaktır. Sizde internet var karşı tarafın interneti yoksa karşı tarafın ekranına yaptığınız arama hiçbir şekilde gitmeyecektir. Fakat karşı taraftan gelen aramayı ekranda göremiyorsanız sadece whatsapp uygulamasına girince fark edebiliyorsanız bu ayrı bir problemdir. Bazı kullanıcılarda whatsapp hesaplarında gelen aramalarda telefonların hiçbir şekilde çalmadığını sadece titreşim olduğunu bildirmektedir. Ekrana gelmeyen arama bildiriminin ve arama sırasında çalmayan telefonunuzla alakalı gerekli olan işlem detaylarını gözden geçireceğiz. Ayarlarımızla birlikte sorunumuz ortadan kalkmış olacaktır.

Whatsapp arama gelince telefon çalmıyor

Whatsapp arama gelince telefon sadece titriyor, whatsapp arama ekranıma düşmüyor, whatsapp arama neden ekrana düşmüyor, whatsapp gelen aramada telefon çalmıyor, whatsapp gelen aramayı ekranda göremiyorum, whatsapp gelen arama ekranda gözükmüyor. Rehberinizde sizi whatsapp üzerinden arayan bir arkadaşınızın aramasını ekrana düşmediği durumda görme imkanınız bulunmamaktadır. Arama sırasında denk gelir whatsapp uygulamasının içerisine girerseniz burada görebilirsiniz.

Whatsapp arama gelince telefon sadece titriyor

Telefonunuzda normal gelen aramalarda sesin çıkmasına karşın whatsapp üzerinden gelen aramalarda ses gelmiyorsa bu uygulama ile alakalıdır. Öncelikle telefonunuzdan whatsapp uygulamasının içerisine girişimizi gerçekleştirerek oradan da Ayarlar alanına giriyoruz.

Whatsapp arama gelince telefon çalmıyor, whatsapp arama ekrana düşmüyor, whatsapp arama ekrana gelmiyor, whatsapp arama olunca telefon titriyor, whatsapp gelen aramada telefon çalmıyor
  • Bildirimler yazısına tıklamakla beraber bu alandan sesler, başlıklar olan bölüme girerek ses ayarlarınızı kontrol etmeniz gerekiyor.
  • Kapalı olan ayarları etkin hale getirerek sorun giderilmesini sağlayabilirsiniz.
  • Bunun dışında hala daha problem devam ederse bildirim ayarlarını sıfırla diyerek tüm ayarlarınızı sıfırlamasını yapabilirsiniz.
  • Whatsapp’ta yaşanan sıkıntının devam etmesi halinde uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemesini sağlayabilirsiniz.
  • Bunun dışında telefon ekranına gelen aramalar düşmüyorsa bunun nedeni de telefonun ayarları içerisinde uygulama içerisinden gelen bildirimlerin ekranda görünmemesini seçmenizle alakalıdır.
  • Onu da telefonunuzun Ayarlar alanına girip oradan da Uygulamalar kısmına girerek Whatsapp’ı görüp üzerine tıklayarak bildirimleri ekranda göster seçeneğini faal hale getirebilirsiniz.
Whatsapp arama gelince telefon çalmıyor, whatsapp arama ekrana düşmüyor, whatsapp arama ekrana gelmiyor, whatsapp arama olunca telefon titriyor, whatsapp gelen aramada telefon çalmıyor

Whatsapp’ta aramaların ekrana düşmemesiyle alakalı olan sorunu sizlere aktarmış bulunuyoruz. Eklemek istediklerinizi bizlere yorumdan paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz