Paylaş

Whatsapp 16 mb sınırını kaldırma kalkmıyor. Whatsapp hesabında seçtiğiniz medya dosyası 16 MB’dan büyük sorununun çözümü haberimizde.

Whatsapp uygulaması telefonların en gözde uygulamaları arasında diyebiliriz. Bir çok telefon kullanıcısı tüm görüşmelerini bu platform üzerinden gerçekleştirmektedir. Whatsapp eskiden günümüze varana kadar ücretsiz bir şekilde kullanıcılara hizmet vermektedir. Apple store ve play store üzerinden uygulamayı cihazlarınıza ücretsiz bir şekilde indirebiliyorsunuz. Bununla sınırlı değil tabi ki artık teknolojinin gelişmesiyle beraber bilgisayar üzerinden de whatsapp web yoluyla giriş gerçekleştirmesi sağlayabilirsiniz. Whatsapp üzerinde sadece mesajlaşma yapmıyorsunuz. Görüntülü konuşmayı, sesli aramayı ya da arkadaşlarınıza eşinize dostunuza müzik dosyası da gönderebilirsiniz. Ama bazen whatsapp üzerinde bir şarkı göndermek istediğiniz de seçtiğiniz medya dosyası 16 MB’dan büyük sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu soruna dur diyebilmek için izlenecek çözüm yöntemi ise yine aynı şekilde haberimizde yer almaktadır.

Whatsapp 16 mb sınırını kaldırma kalkmıyor

Whattsapp seçtiğiniz medya dosyası 16 MB’dan büyük, whatsapp 16 mb sınırı nasıl kalkar, whatsapp 16 mb sınırını kaldırmak istiyorum, whatsapp 16 mb sınır nereden kalkıyor, whatsapp 16 mb problemi yaşıyorum, whatsapp karşı tarafa şarkı gönderemiyorum hata veriyor. Gönderilen dosya boyutu 16 mb üzerinde olduğunda whatsapp tarafından otomatik olarak seçtiğiniz medya dosyası 16 mb büyük olarak bilgi vermektedir. Bu nedenden dolayı karşı tarafa istenilen şarkı bağlantısını gönderemediğinizden ötürü işlem aşamalarını beraber gözden geçireceğiz.

Whatsapp 16 mb sınırı nasıl kalkar

Whatsapp uygulamasında da bazen farklı uyarılar alabilmektesiniz. Ama anılan her türlü uyarının kendine özgü bir çözüm yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler neler, nasıl giderilir buna bağlı tüm detay bilgilerini sitemizden erişim sağlayabilirsiniz.

Whatsapp 16 mb sınırını kaldırma kalkmıyor, whatsapp sınırı kaldırma, whatsapp 16 mb sınırı, whatsapp 16 mb sınırı nasıl kalkar, whatsapp 16 mb sınırı kalkmıyor, whatsapp şarkı sınıra takılıyor

Whatsapp uygulamasında karşı tarafa göndereceğiniz bir şarkı dosyasının boyutu 16 mb’dan büyük olursa bu dosya gönderimiyle ilgili uyarı alabilirsiniz. O yüzden yapılması gereken aşamalar aşağıdaki gibi ilerlemektir.

  • Whatsapp hesabına giriş yaptıktan sonra dosya gönderme ikonuna tıklayıp gelen ekran bilgilendirmesinde ses yerine ‘’Belge’’ alanını seçmelisiniz.
  • Buraya girdiğiniz de bir çok seçenek belirse de en üst alanda bulunan ‘’Diğer belgelere göz atın’’ seçeneğine tıklıyoruz.
  • Sonrasında gönderim yapmakta hata aldığınız ses dosyasını bu alandan seçerek gönderim işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Whatsapp 16 mb sınırını kaldırma kalkmıyor sorununa yönelik aldığınız hata ile alakalı belirttiğimiz işlemler ışığında sorunu giderebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here