Vestel seg tv kanal bulamıyorum sinyal yok problemini yaşayan bir televizyon kullanıcısı iseniz yazımız işinizi görecektir. Vestel seg televizyonunuzda kanal bulamama, gelmemesi ya da çıkmama sorunlarında hangi adımların yapılması gerektiğini anlatacağız.

Evimiz de kullanım sağladığımız televizyonlarımızda en ufak bir hata meydana gelmesi o günümüzü bize zehir edebilmektedir. Yani televizyonlar o kadar önem arz etmektedir ki bir günlük olmama durumunda o günün dizisi haberlerinden uzak kalmak hayal kırıklığına uğratmaktadır. Haliyle bu kadar önem arz eden televizyonlarda kanalların gelmemesi ya da sinyal yok hatasıyla karşı karşı kalındığında eminim siz de tüm kullanıcılarımız gibi televizyonu kırma noktasına geliyorsunuzdur. Eğer televizyon markası olarak vestel seg tv kullanıyorsanız ve televizyonu açtığınız da kanalların gelmediğini görüyorsanız böyle bir durumda yapılması gereken işlem ayarlarından birisi kablo bağlantıları kontrol etmek olacaktır. Çünkü temelinde yatan nedenlerden birisi budur. Şayet kablolar kontrol edildi ve herhangi bir hata yok ise ayarlara başlayabiliriz.

Vestel seg tv kanal bulamıyorum sinyal yok

Vestel seg tv kanal bulamıyorum sinyal yok, seg kanal bulamama, seg tv kanal gelmiyor, seg tv kanal çıkmıyor, vestel seg tv kanallarım gelmiyor, vestel seg tv kanallar çıkmıyor problemi karşısında kablo bağlantılarınızı kontrol ettiyseniz ve hala daha sinyal yok hatasıyla karşılaşıyorsanız, bu durumda televizyonunuzun kurulum adımlarının sağlanması gereklidir.

Seg tv kanal gelmiyor

Seg televizyonda kanalı açtığınızda gelen uyarı sinyal yok, ya da kanallar siyah ekranda açılıyorsa bu durumda üzülmeniz gerek bulunmamaktadır. Bizler sizin adınıza tüm incelemeleri sağladığımız için yapılacak işlem ayarları tek tek konu almış bulunmaktayız.

 • Kumanda elimize aldıktan sonra üzerinde bulunan”Menü” tuşuna basıp televizyonda bulunan seçeneklerden ”Kurulum” giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.
 •  Daha sonra ”İlk kurulum” tıklıyoruz.
 • Tüm kanalları ve ilk kurulum için tüm kanalları silmek ister misiniz? Kanallarınız silinmeyekcektir.
 • Gelecek uyarıya”Evet” diyelim
 • Beraberinde gelecek olan sayfada bulunan ”Hoşgeldiniz, lütfen dil seçimini yapınız! Türkçe” seçip devam edelim.

Veste seg tv kanallar çıkmıyor

Yapılan işlem adımları sonrasında elbetteki işlemler bununla sınırlı kalmayacağı için kaldığımız yerden devam ediyoruz.

 • Ülke; Turkey işaretlemesini sağlayalım.
 • Sonra ”Ev Modu’‘ seçiyoruz.
 • Lütfen sayısal arama tipi seçiniz; Uydu seçebilirsiniz.
 • Beraberinde ”Normal” işaretliyoruz.
 • Anten tipi olarak ise ”Direkt ve DiSEqC” yazıları bulunacaktır. Bunlar içerisinde merkezi sistem ise DiSEqC tek bağlantı ise Direkt belirleyebilir ya da çoklu bağlantı kullanıyorsanız DiSEqC olacak şekilde ayarlamasını sağlayabilirsiniz.
 •  Uydu ”Turksat (42.0E)” kalabilir.
 • Açılan ekranda””Henüz herhangi bir kanal eklenmedi. Kanalları eklemek için lütfen Kurulum Menüsüne gidiniz.” yazısı bulunacaktır..
 • Bittikten sonra tekrar  ”Kurulum” menüsüne giriyoruz.
 • Gelen seçeneklerden ”Manuel Kanal Arama” tıklıyoruz.
 • Açılan ekrandaki bilgileri aşağıdaki şekilde dolduralım.

Arama Tipi: Uydu

Frekans: 12423 / 12380

Polarizasyon: Yatay / H/ Dikey V

Sembol Oranı:30000/27500

Şebeke Arama: Etkin

Frekans değerlerinin girişini sağladığımız andan itibaren kanalların tek tek geldiğiniz sizler de görebilirsiniz. Vestel seg tv kanal bulamıyorum sinyal yok ile ilgili sorun ortadan kalkmış olacaktır. Bunun için aklınıza takılan bir yer varsa yorumdan belirtebilirsiniz.

Vestel seg tv kanal bulamıyorum sinyal yok, seg kanal bulamama, seg tv kanal gelmiyor, seg tv kanal çıkmıyor, vestel seg tv kanallarım gelmiyor, vestel seg tv kanallar çıkmıyor Vestel seg tv kanal bulamıyorum sinyal yok, seg kanal bulamama, seg tv kanal gelmiyor, seg tv kanal çıkmıyor, vestel seg tv kanallarım gelmiyor, vestel seg tv kanallar çıkmıyor Vestel seg tv kanal bulamıyorum sinyal yok, seg kanal bulamama, seg tv kanal gelmiyor, seg tv kanal çıkmıyor, vestel seg tv kanallarım gelmiyor, vestel seg tv kanallar çıkmıyor Vestel seg tv kanal bulamıyorum sinyal yok, seg kanal bulamama, seg tv kanal gelmiyor, seg tv kanal çıkmıyor, vestel seg tv kanallarım gelmiyor, vestel seg tv kanallar çıkmıyor Vestel seg tv kanal bulamıyorum sinyal yok, seg kanal bulamama, seg tv kanal gelmiyor, seg tv kanal çıkmıyor, vestel seg tv kanallarım gelmiyor, vestel seg tv kanallar çıkmıyor Vestel seg tv kanal bulamıyorum sinyal yok, seg kanal bulamama, seg tv kanal gelmiyor, seg tv kanal çıkmıyor, vestel seg tv kanallarım gelmiyor, vestel seg tv kanallar çıkmıyor Vestel seg tv kanal bulamıyorum sinyal yok, seg kanal bulamama, seg tv kanal gelmiyor, seg tv kanal çıkmıyor, vestel seg tv kanallarım gelmiyor, vestel seg tv kanallar çıkmıyor Vestel seg tv kanal bulamıyorum sinyal yok, seg kanal bulamama, seg tv kanal gelmiyor, seg tv kanal çıkmıyor, vestel seg tv kanallarım gelmiyor, vestel seg tv kanallar çıkmıyor Vestel seg tv kanal bulamıyorum sinyal yok, seg kanal bulamama, seg tv kanal gelmiyor, seg tv kanal çıkmıyor, vestel seg tv kanallarım gelmiyor, vestel seg tv kanallar çıkmıyor Vestel seg tv kanal bulamıyorum sinyal yok, seg kanal bulamama, seg tv kanal gelmiyor, seg tv kanal çıkmıyor, vestel seg tv kanallarım gelmiyor, vestel seg tv kanallar çıkmıyor Vestel seg tv kanal bulamıyorum sinyal yok, seg kanal bulamama, seg tv kanal gelmiyor, seg tv kanal çıkmıyor, vestel seg tv kanallarım gelmiyor, vestel seg tv kanallar çıkmıyor Vestel seg tv kanal bulamıyorum sinyal yok, seg kanal bulamama, seg tv kanal gelmiyor, seg tv kanal çıkmıyor, vestel seg tv kanallarım gelmiyor, vestel seg tv kanallar çıkmıyor Vestel seg tv kanal bulamıyorum sinyal yok, seg kanal bulamama, seg tv kanal gelmiyor, seg tv kanal çıkmıyor, vestel seg tv kanallarım gelmiyor, vestel seg tv kanallar çıkmıyor Vestel seg tv kanal bulamıyorum sinyal yok, seg kanal bulamama, seg tv kanal gelmiyor, seg tv kanal çıkmıyor, vestel seg tv kanallarım gelmiyor, vestel seg tv kanallar çıkmıyor Vestel seg tv kanal bulamıyorum sinyal yok, seg kanal bulamama, seg tv kanal gelmiyor, seg tv kanal çıkmıyor, vestel seg tv kanallarım gelmiyor, vestel seg tv kanallar çıkmıyor

3 YORUMLAR

 1. İlk kurulumu yapıyorum bütün kanallar geliyor izlediğim kanalların hepsini düzenleyip bir araya getiriyorum televizyonu kapatıp açınca tekrar ilk kurulum uyarısı çıkıyor ne yapmam lazım

 2. Kanallar karmaşık haldeydi, düzeltmek isterken, tamamen gitti. 96 yaşındaki babama “ben bozdum” diyemem, ne yapacağımı şaşırdım, sizin bu anlatımınızla, eskisinden fazla kanal yüklendi, babam mutlu ben mutlu, çok teşekkür ederim

 3. Flasdaki videoyu izlemek için TV ayarları ile oynanmış sizin dediğiniz bütün adımları gerçekleştirdim ama olmadı manuel arama kısmına girdiğimde hiç sinyal alınmıyor kanalda bulunamıyor bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz