Vestel kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor sorunu için bir çok kullanıcı kullandığı frekanslardan ötürü sorunlar yaşamaktadır. Turksat’ın getirmiş olduğu frekansların doğru girilmesi sonrasında kanallar açılmıyor, çıkmıyor sorunu da böylelikle maziye karışmış olacaktır. Yazımızı inceledikten sonra problem ortadan kalkacaktır.

Günlük dizilerimizin, dünyadaki haberlerin ve günlük yaşantımızdaki güncel konulardan haberdar olabilmemiz için araç olarak kullanımını gerçekleştirmiş olduğunuz televizyonlarımız evimizin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Televizyonlar arasında en çok tercih edilen markalardan biri olan Vestel televizyonlar ise ilk tercihler arasında bulunmaktadır. Ancak alınan televizyon sonrasında yaşanan sinyal problemlerinden ötürü bir çok kişi istediği kanalların gelmediğini, çıkmadığını ve kanallarına ulaşım sağlayamadığını dile getirmektedir. Bu da dizilerin ertelenmesine ev içerisinde gerginliğe sebebiyet vermektedir. Biz de bu gerginliğin önüne geçip, huzurlu bir şekilde keyfinize bakmanız için konunun araştırmasını gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Yayınlayacağımız yazı sonrasında bundan sonraki süre içerisinde karşılacağınız kanal bulamama problemlerinizi anında giderebilirsiniz. Şimdi ayarlara başlayalım.

Vestel kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor

Vestel kanal arama 2018, Vestel kanal bulamama, vestel tv de kanal ayarı, vestel otomatik kanal arama frekansı, vestel kanal gelmiyor, vestel kanal çıkmıyor, vestel kanalı bulamıyorum, vestel sinyal alamıyorum, vestel kanala ulaşamıyorum, sinyal yok sorunu için yapılacak adımları tek tek anlatımını gerçekleştireceğiz. Böylelikle yaşanan sinyal sorunu ya da kanal bulamama probleminiz net bir şekilde çözüme kavuşmuş olacaktır. Şunu belirtmemde fayda bulunmaktadır. Arkadaşlar yazımızın alt kısmına görselleri belirttik ancak bizim için önemli olan yazılarımızı kontrol etmeniz çünkü görseller de güncel frekanslar bulunmamaktadır. Güncel frekansları yazı içerisinde belirteceğiz.

Vestel kanal gelmiyor

Televizyonunuzda gezinti yaptığınız süre içerisinde bir anda sebebini bilmediğiniz nedenlerden ötürü kanallara ulaşımınız kesildiyse yada kanallar çıkmıyor ise bu durumda üzülmenize gerek bulunmamaktadır. Yapacağımız işlemler sonrasında sinyal tekrar geri gelecek ve böylelikle problem ortadan kalkacaktır.

 • Öncelikli olarak televizyonunuzun karşısına gelip televizyon kumandasını elimize alalım.
 • Kumanda da bulunan ”Menü” tuşuna tıklayıp karşınıza gelen seçenekler içerisinde bulunan ”Kurulum” yazısına tıklıyoruz.
 • Kurulum bölümüne tıkladıktan sonra gelecek olan ayarlar bölümünde yine karşınıza seçenekler sunulacaktır. Bu seçenekler içerisinde de alt satırda yer almakta olan ”İlk kurulum” yazısı alanına tıklıyoruz.
 • Tüm kanalları ve ilk kurulum için tüm kanalları silmek ister misiniz? Kanallarınız silinmeyekcektir.
 • Şimdi bir çok kullanıcı gelen bu uyarından dolayı acaba kanallarım silinir mi? Sorusunu sormaktadır. Sinyal alamadığınız için kanalların tekrar geri gelmesi için buraya ”Evet” demeniz yeterlidir. Merak etmeyin kanallar silinmeyecektir.
 • Sonrasında ekranın bir ara gidip ve tekrar geldiğini göreceksiniz.
 • Geldiğinde ise seçenekler bölümünde ”Hoşgeldiniz, lütfen dil seçimini yapınız! Türkçe” alanını seçip ilerlemesini sağlıyoruz.

Vestel kanal çıkmıyor

Yaptığımız işlem ayarları sonrasında işlemlerimiz burada tamamlanmıyor elbette ki devamında gelecek olan sayfadaki ayarlara aşağıdaki şekilde devam edelim.

 • Kaldığımız yerden devam ettiğimiz süre içerisinde karşımıza gelecek olan ekranda,
 • Ülke; Turkey olarak yapılandıralım.
 • Daha sonrasında hangi mod üzerinde çalıştığına ilişkin gelecek olan uyarıya ise ”Ev Modu’‘ olacak şekilde işaretleme sağlayabilirsiniz.
 • Lütfen sayısal arama tipi seçiniz; Uydu olarak belirlemesini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Bunun ardından karşınıza gelecek olan sekme de ise ”Normal” olacak şekilde işaretleme sağlayalım.
 • Anten tipi olarak ise ”Direkt ve DiSEqC” bağlantıları gelecektir. Bu bağlantılar içerisinde isteğinize ve tercihinize bağlı olacak şekilde merkezi sistem ise DiSEqC tek bağlantı ise Direkt olarak seçim sağlayabilirsiniz.
 • Ayarları sağladıktan sonra Uydu ”Turksat (42.0E)” olacak şekilde belirlemesini sağlayalım.
 • İşlem ayarlarını gerçekleştirdikten sonra karşınıza gelecek uyarı ””Henüz herhangi bir kanal eklenmedi. Kanalları eklemek için lütfen Kurulum Menüsüne gidiniz.” olacaktır.
 • Beraberinde ekran gidip geri geleceğinden dolayı yeniden ”Kurulum” alanına giriş sağlıyoruz.
 • Bunu sağladıktan sonra gelen sekmeler içerisinden ”Manuel Kanal Arama” alanına giriş sağlıyoruz.
 • Gelen frekans ayarlarını,

Arama Tipi: Uydu

Frekans: 12423 / 12380

Polarizasyon: Yatay / H/ Dikey V

Sembol Oranı:30000/27500

Şebeke Arama: Etkin

Olacak şekilde yaptığınız andan itibaren giriş sağladığınız andan itibaren ”Ok” alanına tıklamanız halinde sinyal ve kanalların geldiğini görebilirsiniz. Bu yapılan işlemlerden sonra eğer hala daha kanallar gelmedi ise bu durumda kablo bağlantılarını kontrol etmeniz gereklidir.

Vestel kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor sorunu için yapılacak işlem ayarları sizlere sunduk aklınıza takılan soruları yorum alanında belirtmeniz yeterlidir.

Vestel kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, vestel kanal gelmiyor, vestel kanal çıkmıyor, vestel kanalı bulamıyorum, vestel sinyal alamıyorum, vestel kanala ulaşamıyorum, sinyal yok sorunu Vestel kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, vestel kanal gelmiyor, vestel kanal çıkmıyor, vestel kanalı bulamıyorum, vestel sinyal alamıyorum, vestel kanala ulaşamıyorum, sinyal yok sorunu Vestel kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, vestel kanal gelmiyor, vestel kanal çıkmıyor, vestel kanalı bulamıyorum, vestel sinyal alamıyorum, vestel kanala ulaşamıyorum, sinyal yok sorunu Vestel kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, vestel kanal gelmiyor, vestel kanal çıkmıyor, vestel kanalı bulamıyorum, vestel sinyal alamıyorum, vestel kanala ulaşamıyorum, sinyal yok sorunu Vestel kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, vestel kanal gelmiyor, vestel kanal çıkmıyor, vestel kanalı bulamıyorum, vestel sinyal alamıyorum, vestel kanala ulaşamıyorum, sinyal yok sorunu Vestel kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, vestel kanal gelmiyor, vestel kanal çıkmıyor, vestel kanalı bulamıyorum, vestel sinyal alamıyorum, vestel kanala ulaşamıyorum, sinyal yok sorunu Vestel kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, vestel kanal gelmiyor, vestel kanal çıkmıyor, vestel kanalı bulamıyorum, vestel sinyal alamıyorum, vestel kanala ulaşamıyorum, sinyal yok sorunu Vestel kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, vestel kanal gelmiyor, vestel kanal çıkmıyor, vestel kanalı bulamıyorum, vestel sinyal alamıyorum, vestel kanala ulaşamıyorum, sinyal yok sorunu Vestel kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, vestel kanal gelmiyor, vestel kanal çıkmıyor, vestel kanalı bulamıyorum, vestel sinyal alamıyorum, vestel kanala ulaşamıyorum, sinyal yok sorunu Vestel kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, vestel kanal gelmiyor, vestel kanal çıkmıyor, vestel kanalı bulamıyorum, vestel sinyal alamıyorum, vestel kanala ulaşamıyorum, sinyal yok sorunu Vestel kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, vestel kanal gelmiyor, vestel kanal çıkmıyor, vestel kanalı bulamıyorum, vestel sinyal alamıyorum, vestel kanala ulaşamıyorum, sinyal yok sorunu Vestel kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, vestel kanal gelmiyor, vestel kanal çıkmıyor, vestel kanalı bulamıyorum, vestel sinyal alamıyorum, vestel kanala ulaşamıyorum, sinyal yok sorunu Vestel kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, vestel kanal gelmiyor, vestel kanal çıkmıyor, vestel kanalı bulamıyorum, vestel sinyal alamıyorum, vestel kanala ulaşamıyorum, sinyal yok sorunu Vestel kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, vestel kanal gelmiyor, vestel kanal çıkmıyor, vestel kanalı bulamıyorum, vestel sinyal alamıyorum, vestel kanala ulaşamıyorum, sinyal yok sorunu Vestel kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, vestel kanal gelmiyor, vestel kanal çıkmıyor, vestel kanalı bulamıyorum, vestel sinyal alamıyorum, vestel kanala ulaşamıyorum, sinyal yok sorunu

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz