Uydu Kanal Ayarı Sinyal Yok Sorunu Nasıl Giderilir ile ilgili bilgileri paylaştıktan sonra Turksat 4a Frekans değerlerini de sizlerle paylaşacağız.

Evlerimizin vazgeçilmez eşyalarından biri olan Televizyonlarımız, hayatımızın olmazsa olmazlarındandır. Yani bir gün dahil arıza yaşanan durumlarda o gün çekilemez hale gelindiği olunmuştur. Çünkü yaşadığımız zaman bunu gerektiriyor. Güncel haberlerin, aktif dizilerin kaçırılmasını hiç bir kullanıcı istemediği için son zamanlarda şöyle bir durumla karşılaşılmaktadır. ”Sinyal yok” bu hata sonrasında televizyonumuza Frekans değerlerini girmeniz gerekecektir. Ancak Turksat 4a bağlantısının yeni frekans değerli tüm televizyon kullanıcıları tarafından bilinmemektedir. Sizleri bu konuda aydınlatacağız.

Uydu Kanal Ayarı Sinyal Yok Sorunu Nasıl Giderilir

Uydu Kanal Ayarı Sinyal Yok Sorunu Nasıl Giderilir uydu ayarı, uydu kanal ayarı, sinyal yok sorunu, tursat 4a frekans ayarı, uydu frekans değeri

İşlemlerimiz için ilk olarak Televizyonumuzun kumandasında yer almakta olan,

  • Menü” tuşuna tıklıyoruz.

Daha sonrasında televizyonumuzun ekranının sol tarafında bulunan ”Kurulum” bölümüne giriş işlemi gerçekleştirmesini sağlıyoruz.

Gireceğiniz ekranda açılan ekran bilgilendirmesinde şöyle bir alan yer alacaktır.

  • İlk Kurulum ya da Uydu Ayarı” bölümü yer alacaktır. Bu alana giriş işlemi gerçekleştirip işlemlerimize devam ediyoruz.

Yapılan işlemler sizin televizyonunuzun kullanım klavuz bilgilerinde farklı yer alabilir. Siz o bağlantı üzerinden işlemlere devam edebilirsiniz.

Yaptığımız işlemlerin devamında karşınıza gelen ekranda bilgilerin sıfırlanabileceği yönünde bir ekran gelebilir. Bu ekranda herhangi bir işlem sağlamadan,

  • Evet” diyerek işlemlerimize devam edebilirsiniz.

İşlemlerimizin gerçekleştirildiği aşamada gelen ekranda,

  • ÜLKE yönünde bir ekran gelirse bunu ”TURKEY” olarak belirlemesini sağlayabilirsiniz.

Sinyal Yok Sorunu

Uydu Kanal Ayarı Sinyal Yok Sorunu Nasıl Giderilir uydu ayarı, uydu kanal ayarı, sinyal yok sorunu, tursat 4a frekans ayarı, uydu frekans değeri

Tüm televizyonlarımızın arama tipi bağlantısı,

  • Uydu” olarak seçilmelidir. Çünkü bizim işlemi gerçekleştirdiğimiz işlem uydu ayarı ile alakalıdır.

Televizyonunuzun ”Anten Tipi” bağlantısı,

  • ”Direkt” olarak seçip işlemlere devam ediyoruz,
  • Şayet merkezi sistem olarak alıyorsanız ”DiSEqC’‘ olarak seçiyoruz,

Daha sonrasında yapacağınız işlemlerimizin devamında televizyonunuzda yer alacak olan seçenekler içerisinde,

  • Manuel Kanal Arama” ”Kanal Ayarı” gibi uzantıların içerisine giriş gerçekleştirdikten sonra Frekans değerinin girişini gerçekleştiriyoruz.

Uydu Frekans Değeri

Uydu Kanal Ayarı Sinyal Yok Sorunu Nasıl Giderilir uydu ayarı, uydu kanal ayarı, sinyal yok sorunu, tursat 4a frekans ayarı, uydu frekans değeri

Bu alana gireceğiniz bilgilerin önemi çok olduğundan dolayı Turksat 4a uydu bağlantısının yeni güncel frekans bilgileri aşağıdaki şekildedir.

Arama Tipi: Uydu

Frekans: 12423 / 12380

Polarizasyon: Yatay / H/ Dikey V

Sembol Oranı:30000/27500

Şebeke Arama: Etkin

Ayarları girişini gerçekleştirdikten sonra televizyon kumandasında ”Ok” tuşuna tıklayabilirsiniz.

Bu işlemler sonrasında televizyonda artık sinyal yok sorunu giderilerek, problem ortadan kaldırılacaktır. Kanallar artık gelecektir. İyi seyirler dileriz.

Sizin için hazırlamış olduğumuz Tenda D302 Modem Kurulumu Resimli Anlatım makalemizi inceleyebilirsiniz

 

Önceki İçerikTenda D302 Modem Kurulumu Resimli Anlatım
Sonraki İçerikTP Link TD 9970v1 Modem Kurulumu Resimli Anlatım
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz