Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Twitter silinen tweetleri görme ve geri getirme işlemlerini hangi alandan sağlanacağına beraber bakacağız.

Dünya genelinde herkes tarafından sevilerek kullanılan sosyal medya uygulamalarından birisi de Twitter uygulamasıdır. Gündemi merak ediyorsanız eminim sizde uygulamayı çoktandır kullanıyorsunuzdur. Dünya ve ülke gündeminden öncesinde haberdar olmak için Twitter uygulaması önde gelmektedir. Son zamanlarda ise Twitter silinen tweetleri görme ve geri getirme konusunda sıkça bir araştırma sağlandığını gözlemlemiş bulunuyoruz.

Twitter uygulamasında atmış olduğunuz Tweet paylaşımları gündemi belirlemektedir. Yapılan paylaşımların silinmesini elbette ki kendini sağlayabiliyorsunuz. Diyelim ki Tweet’i sildiniz ve silinen Tweet’in geri getirilmesini istiyorsunuz bunla ilgili ayar yapmanız da mümkündür. Verilerinizi Twitter formu üzerinden isteyebiliyorsunuz. Bu forma nereden ulaşacağınıza dair tüm detayları da biz vereceğiz.

Twitter silinen tweetleri görme ve geri getirme

Twitter silinen tweetleri görme

Twitter silinen tweetleri görme işlemlerini normalde uygulama içerisinde sağlayabileceğiniz bir alan bulunmamaktadır. Dolasıyla tweet’lerin görünebilmesi için form üzerinden ilerleme gerçekleştirmesi sağlayacağız. Formun doğruluğunun teyidi için ilgili incelemeleri bitirdiğimiz içinde sizle paylaşıyoruz.

Bilgisayar tarayıcınızdan ya da telefonunuzdan bir tarayıcı üzerinden https://help.twitter.com/forms/privacy ilgili alana tıklayıp giriş sağlayabilirsiniz. Açılan sayfa içerisinde ‘’Twitter gizlilik politika sorguları’’ yazısını göreceksiniz. En başta bulunan ‘’Twitter hesap bilgilerimi istiyorum’’ demenizle birlikte ardından gelen seçeneklerin arasında ‘’Kendi Twitter hesabım için’’ olan seçeneği seçin.

Ardından sayfayı en alta doğru kaydırdığınızda burada formun doldurulması gereken bazı bilgileri mevcuttur. Sizden istenilen bilgilerin hepsini form alanına doğru bir şekilde doldurup alt tarafta ki sorun bildir alanına da kendi isteğinizi bildirerek formun gönderim işlemlerini sağlayabilirsiniz. Yapacağınız bu ayarla birlikte Twitter yöneticileri tarafından ilgili isteğini kontrol edilecek ve olumlu ya da olumsuz olacak şekilde iletişim e-posta adresine vermiş olduğunuz maile geri dönüş yapılacaktır.

Twitter silinen tweetleri geri getirme

Twitter silinen tweetleri görme ve geri getirme

Twitter silinen tweetleri geri getirme ayarları için yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra size herhangi bir geri dönüş yapılmadığını söylüyorsanız acele ettiğinizi bilmelisiniz. Çünkü yetkililer isteğinizi aldıktan sonra inceleyip size bu şekilde geri dönüş yapmaktadır.

Dolayısıyla bu geri dönüş 1 ila 3 Gün arasında gerçekleştirilecektir. Şayet verilerinizin erişimiyle ilgili olarak olumsuz geri dönüş sağlanır ve size bu bilgiler kesin lazım ise savcılığa müracaatınızı sağlayıp işlemlerinizi bu doğrultuda bitirebilirsiniz. Twitter hakkında sormak veya eklemek istediğiniz farklı hususlar var ise bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

Önceki İçerikZOOM arka plan resmi değiştirme değiştiremiyorum
Sonraki İçerikZOOM is requesting remote control of your screen uyarısı
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here