Paylaş

Twitter hareketli profil resmi yapamıyorum. Twitter hesabında profile hareketli bir profil resmi koymak istediğinizde işlem olmuyorsa nedenine bakacağız.

GIF özelliğinin öncülerinden birisi olan Twitter uygulamasında artık GIT dosyaların paylaşımına izin verilmemektedir. Twitter hesaplarında hareketli profil resmi yapmak isteyen kullanıcılar gelen güncelleme sonrasında bu işlemi artık devreye alamadıklarını dile getirmeye başlamıştır. Bunun üzerine problemin ne ile alakalı olduğuna dair bilgileri en ince ayrıntısına kadar araştırdık. Tüm sosyal medya platformları kendi içerisinde güncellemeye gitmektedir. Gelen her yeni güncelleme ile beraber ya bir yenilik hesaplara dahil edilirken ya da bir özelliğin kullanımı ise kaldırılmaktadır. Twitter hesaplarında hangi formatta resim yüklemeye çalışırsanız çalışın otomatik olarak PNG formatına dönüştürülmektedir. Bu da resmin hareketli olmasının önüne geçmektedir. Kullanıcıların çoğu farklı arkadaşlarının profil resimlerinin hareketli olduğunu kendileri de böyle bir resmi koymak istemektedir.

Twitter hareketli profil resmi yapamıyorum

Twitter hareketli profil fotoğrafı koyma, twitter profile hareketli resim neden eklenmiyor, twitter profilime hareketli profil resmini nasıl koyabilirim, twitter profil alanına hareketli resim koyamıyorum, twitter hareketli profil resmi neden koyulmuyor. Son gelen güncelleme ile beraber twitter alanına yüklenen tüm resimlerin formatı otomatik olarak PNG dosyasına dönüştürülmektedir. Dosyaların formatı dönüştürüldüğünden dolayı da GIF bu formatta destek vermemektedir.

Twitter hareketli profil fotoğrafı koyma

Gelen güncelleme ile birlikte hesaplara dahil edilen bu özellik hareketli resmin koyulmasının önüne geçmektedir. Takip ettiğiniz kişilerin bazılarında görünen hareketli resimlerin de yeni koyulmadığını buradan anlayabilirsiniz.

Twitter hareketli profil resmi yapamıyorum, twitter hareketli profil resmi, twitter hareketli profil fotoğrafı, twitter resim yükleme formatı, twitter hareketli resim eklenmiyor, twitter hareketli resim koyulmuyor

Güncelleme gelmeden önce böyle bir resim koymalarından ötürü profil resimleri hareketli olacak şekilde görülmektedir. Mevcutta bulunan profil resimlerinin twitter tarafından kaldırılması kişisel hakların ihlali olacaktır. Dolayısıyla eskiden işlem sağlamış kullanıcıların hareketli resim kullanımlarına hiçbir şekilde karışmamaktadır.

Yeni eklemek isteyen kullanıcılar ise böyle bir profil resmi koyamayacaklarını bilmeleri gereklidir. İlerleyen zamanlarda tekrar hareketli resim kullanımlarına izin verilmesi halinde bununla alakalı da gerekli yazımızı hazırlayacağımızı bilmeniz gerekiyor. Hareketli profil resmi dışında twitter hesaplarında yaşanan tüm sıkıntılarla alakalı bizleri yorumdan bilgilendirme sağlanabilir.

TAVSİYE YAZI: Twitter etkinleştirdim takipçiler görünmüyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here