Paylaş

Twitter devamlı şifre sıfırlama maili alıyorum. Mail adresinize Twitter hesabınızla alakalı şifre değiştirme maili geliyorsa nedenini anlatacağız.

Tarafınıza gönderilen mailleri gün içerisinde sürekli kontrol ediyorsunuzdur. Twitter hesabınızdan gelen mailler ise gündeme dair olduğu için onunda ayarlamasını kendinize göre ayarlayabiliyorsunuz. Sosyal medya hesaplarınızı mail üzerinden açtıysanız, hesabınızdan gerçekleşen tüm işlemler size mail olarak gönderilir.

Şifrenizi değiştirmek istediğinizde, kod geldiğinde ya da hesabınıza giremediğiniz durumlarda mail adresinize bilgi gönderiliyor. Eğer hesabınızı mail adresiniz üzerinden açtıysanız, muhakkak mail bilgilerinizi de unutmamanız gerekiyor. Yalnız mail adresinize sizin yapmadığınız bir işlemle alakalı mail gelmesi ister istemez moralinizi bozacaktır.

Twitter devamlı şifre sıfırlama maili alıyorum

Üstelik bu gelen mail eğer şifrenizin sıfırlanmasıyla alakalıysa bu daha da sorun oluşturabilir. Siz şifrenizi sıfırlama isteğinde bulunmadıysanız, ve sürekli sıfırlama maili alıyorsanız, nedenine ve çözümünü birlikte inceleyeceğiz.

Twitter şifre sıfırlama maili neden gelir? Sorunuzun cevabını aşağıda vermeye çalışacağız.

  • Sizin isim soy isminizle kayıtlı binlerce kişinin olduğunu unutmayalım.
  • Haliyle bu kişiler kendi hesabının şifresini değiştirirken yanlışlıkla sizin adınızı girmiştir.
  • Ya da biri sizin kullanıcı adınızı biliyorsa o şifrenizi değiştirmeye çalışmıştır.
  • Mail adresinizi ele geçirememişse kesinlikle hesabınızı çalamayacaktır.
  • Kod direk sizin mailinize geleceğinden kimseyle paylaşmayalım.
  • Bilerek isteyerek yapılmış bir işlem olduğunu hissettiğiniz an direk şifreyi değiştirelim.
  • Twitter uygulamanıza girerek güvenlik adımındaki özelliklerden yararlanalım.
  • https://twitter.com/account/begin_password_reset bu alandan şifre sıfırlama olduğundan dolayı sizin adınızın girilmesi halinde size mail geliyor.
Twitter devamlı şifre sıfırlama maili alıyorum

Twitter neden şifre değiştirme maili geliyor

Maillerin gelmesinin önüne ne yazık ki geçemezsiniz. Lakin güvenlik önlemlerinizi alarak bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Sadece Twitter hesabınız için değil, diğer tüm hesaplarınızda güvenliğinizi en üst seviyelere çıkarmalısınız. Twitter, diğer sosyal medya uygulamalarınız arasından daha farklı içeriğe sahip.

Twitter devamlı şifre sıfırlama maili alıyorum

Güvenlik adımları ne kadar yüksek olursa hesabınızda o kadar güvende olacaktır. Twitter hesabınızla alakalı yaşadığınız farklı sorunlarınızı bizlere yorumdan ulaştırabilirsiniz. Mesaj alamama, tweet paylaşamama, resim gönderememe ve benzeri tüm sorunlarınızı bize bildirebilirsiniz. Şifre değiştirme mailinin gelmesiyle alakalı eklemek istedikleriniz de varsa, yine aynı şekilde yoruma bunları ekleyebiliyorsunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here