Kıymetli arkadaşlar, hazırladığımız bu yazımızda Twitter bu tweet kullanım dışıdır hususunda gereken verileri sizinle paylaşacağız.

Sosyal medya uygulamaları arasında adından sıkça söz ettiren uygulamalardan biriside Twitter uygulamasıdır. Elon Musk satın alması sonrasında ise Twitter olan ilgi iki katına çıktı diyebiliriz. Uygulama içerisinde yaşanan aksaklıklardan birisi de Twitter bu tweet kullanım dışıdır sorunudur. Oluşan bu problemden ötürü atılan tweet merak edilmekte ve neden kullanılmıyor yönündeki araştırmalar daha da hızlı bir şekilde sağlanmaktadır.

  • Tweet kullanımı görünmemesi tartışmaları da beraberinde getirmektedir.
  • Tartışma ve merakınızı giderebilmek için ise ilgili araştırmalarını tamamlamış bulunmaktayız. Vereceğimiz bilgiler doğrultusunda artık aklınıza takılan soruyu kendinizde cevaplamış olacaksınız.

Twitter bu tweet kullanım dışıdır

tweet kullanım dışıdır
  1. Tweet kullanılmıyor

Twitter hesabınızda çıkan bu uyarı genel itibariyle o Tweet ile ilgili hassas içerik olması ve alıntı yapılan tweet bağlantısının kullanıcısı tarafından silinmesinden kaynaklanmaktadır. Elbette sadece bu sebepten dolayı uyarı gelmemektedir. Farklı nedenleri olmasından ötürü o nedenlerin de neler olduğunda göz gezdireceğiz. Örneğin kullanıcı tweet görme bağlantılarına engel koymuşsa eğer siz Tweeti görmek istediğinizde kullanım dışıdır uyarısı ile karşılaşacaksınız.

Gizli bir hesap üzerinden paylaşım sağlandıysa eğer bu da ilgili uyarıya sebep veren bir diğer nedendir. Siz dediniz ki ben her şeye rağmen bu tweetleri görmek istiyorum diyorsanız eğer görebilmek adına yöntem bilgilerini sizinle paylaşacağız. Tweet paylaşımı eğer başkaları tarafından paylaşılmış ise o kişiler üzerinden görmeye çalışabilirsiniz. Ancak bu kişi sizin engellediğiniz bir ise bu durumda engellenenler alanına gelerek o kişinin engelini kaldırdıktan sonra tekrar kontrol edebilirsiniz.

Siz verdiğimi işlemleri yapıyorsunuz ancak bunların hiç biri işe yaramıyorsa yapmanız gereken en mantıklı işlem Twitter yöneticileri ile iletişime geçerek sorunu kendilerine bildirmek olacaktır.

  • Tweet kullanım dışıdır

Normalde biraz daha araştırma içerisine girdiğimizde Twitter üzerinden edindiğimiz bilgilendirmeye göre bunun ana nedenlerden birisi de hesapların doğrulanmamış hesaplar olmasıyla alakalı olduğundan kaynaklıdır. Saldırgan ya da şüpheli hesapların bir çoğunda bu bilgilendirmenin geldiğini söylemek mümkündür.

Twitter hakkında merak ettiğiniz diğer hususları aldığınız hataları bize yorum alanından ulaştırabilirsiniz.

Önceki İçerikWindows 11 ağ ayarı sıfırlama
Sonraki İçerikinstagram favorilerden kaldırma çıkarma
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz