Paylaş

Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Twitter bu tweet kullanılamıyor ve gözükmeyen tweet ile ilgili nasıl bir yol izleyeceğinizi konu aldık.

Twitter kullanımı sağlayan kitle sayısının günden güne artış gösterdiğini söylemek mümkündür. Ülke ve dünya gündeminden ilk önce haberdar olmak istiyorsanız mutlaka Twitter kullanıyor olmalısınız. Atılan tweet paylaşımlarıyla birlikte gündem bir anda belli olabilmektedir. Twitter bu tweet Kullanılamıyor ve gözükmeyen tweet şeklinde bilgilendirmelerin de günden güne arttığını söyleyebiliriz.

Mailinize giriş yaptığınızda Twitter gelen Tweet’lerin üzerine tıklayıp onları görebilmeniz mümkündür. Lakin bir çok tweet paylaşımının üzerine tıkladığınızda bu tweet kullanılamıyor uyarısı ile karşılaşılmaktadır. Buna neden olan etkenlerin neler olduğunu ve çözüm için nasıl bir yol izlenmesi gerektiğine birlikte göz gezdireceğiz.

Twitter bu tweet Kullanılamıyor ve gözükmeyen tweet

Twitter bu tweet kullanılamıyor ve gözükmeyen tweet

Twitter bu tweet Kullanılamıyor uyarısının gelme nedenlerinin en başında Tweet paylaşımı sağlayan kişinin o tweet’i siz bakmadan önce kaldırmış olmasıyla alakalıdır. Tweet kaldırıldığında siz o esnada baktığınızda bu uyarıyı görebilirsiniz.

Onun haricinde Tweet paylaşımı sağlayan kişi sizden engel almışsa bundan dolayı da problem olmuş olabilir. Veya da o bazı kişilerin bu Tweet’i görmesini engellemişse bu ve buna benzer uyarılar alabilirsiniz. Twitter yetkilileri neden kullanılmadığına dair detay bilgilerini yakın zamanda uyarının altında yer alacağını bildirmiş durumdadır.

Ancak bu sisteme ne zaman dahil edilin ona dair herhangi bir bilgilendirme bulunmamaktadır. Yakın zamanda bunla ilgili güncellemede hesaplarınıza dahil edilecektir. Tweet kullanılamıyor uyarısının nedenini bu şekilde çözümlemiş olacaksınız. Diğer nedenlerin ya da etkenlerin neler olduğunu birlikte gözden geçireceğiz.

Twitter gözükmeyen tweet

Twitter gözükmeyen tweet şeklinde bir araştırma içerisindeyseniz eğer internetin zayıf olması da buna etki eden kaynaklardan bir tanesidir. Ya da Twitter uygulamasına gelen bir güncelleme varsa bu güncellemeyi işleme almadığını için hata alıyor olabilirsiniz.

Telefonunuz ve uygulamanız her daim güncel tutmanız gerekiyor Twitter hakkında merak ettiğiniz ne varsa bunları bize yorum alanından ulaştırmanız halinde biz ilgili kontrolleri sağlayıp sizlere geri bildirimi gerçekleştireceğiz. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur. Eklemek istediklerinizi de yine yorum alanından bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here