Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Twitter başka bir şehirden giriş yapıldı yönünde bir bilgi maili alıyorsanız bu durumda neler yapılması gerektiğini konu aldık.

Twitter dünya gündemini ve ülke gündemini önceden haberdar olabilmenize sağlayan sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. Başlatılan Tweet paylaşımları ile birlikte o an gündemde ne var ise onu haberlere düşmeden önce haberdar olabiliyorsunuz. Lakin bazen sıkıntılarla da karşılaşılabilmektedir. Son zamanlarda Twitter hesabınızda uyarı alındığına dair bilgi verilmektedir.

Sosyal medya uygulamalarınızın güvenliği her anlamda önemlidir. İçerisinde kendimizin takip ettiği arkadaşlarımız ve özel görüşmelerimiz bulunduğu için verilerin başkasının eline geçmesi demek bizi zor duruma bırakacak anlamına gelmektedir. Böyle bir sorun ile karşılaşmamak adına nelerin gerekli olduğuna göz gezdireceğiz.

Twitter başka bir şehirden giriş yapıldı

Twitter başka bir şehirden giriş yapıldı

Twitter başka giriş yapıldı yönünde bir uyarı maili aldıysanız eğer bu bazen dikkate alınmayan bir uyarı olabiliyor. Çünkü baz istasyonlarına bağlı olarak girişler IP adresleri üzerinden ilerleme sağlamaktadır. Durum böyle olunca da Twitter sizin hesabınıza bir başkasının girebileceği ihtimalini düşünerek sizlere bu bilgilendirmeyi göndermektedir.

Dolayısıyla bu IP değişikliğine bağlı gelen bir mail ise dikkate almadan hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Siz şifrenizin başka birilerinin eline geçmediğinden eminseniz ve hesap içerisinde farklı bir değişiklik yapmadıysanız gelen maili dikkate almanıza gerek bulunmamaktadır.

Ancak hesabınızın çalınma ihtimali varsa ve başka bir yerde giriş yaptıysanız bu durumda hemen önlemlerinizi almanız gerekiyor. Diğer tüm cihazlardan çıkış yap diyerek mevcutta kullanım gerçekleştirmiş olduğunuz şifrenizin değişimini sağlamanız gereklidir. Şifre bilgilerinizi değiştirerek hesabınızı güvende tutabilirsiniz.

Twitter başka giriş yapıldı

Başka bir şehirden giriş yapıldı Twitter için yukarıdaki işlemleri devreye almanız yeterli olacaktır. Bu bilgileri biliyor olduktan sonra içiniz rahat edebilir. Ayrıca Twitter uygulamasının güvenliği içinde iki faktörlü kimlik doğrulamasından yararlanabilirsiniz. Daha öncesinde hazırlamış olduğumuz iki faktörlü kimlik doğrulama adımlarını takip ederek güvenliğinizi arttırabilirsiniz.

Twitter hakkında sormak ya da merak ettiğiniz farklı hususlar varsa bunu bize yorumdan bildirmeniz halinde gerekli olan kontrollerimizi sağlayacağınızı bilmenizi isteriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here