Paylaş

Twitch nedir ne işe yarar nasıl kullanılır. Tüm bunları merak eden ziyaretçilerimiz için twitch ile ilgili tüm araştırmalarımızı yaptık. Detayların hepsi yazımızda.

Twitch nedir diye bir araştırma içerisine girdiyseniz size kısa yoldan bu uygulamanın ne olduğunu anlatacağız. Twitch en iyi oyuncaların canlı yayın başlatarak oynamakta oldukları oyunu yayıncılarına sunmaya yarayan bir uygulamadır. Tıpkı instagram, facebook ve youtube platformlarında olduğu gibi bir sosyal medya ağıdır. En iyi oyuncuların oyuna başlamadan önce yaptıkları canlı yayınlarla birlikte oynama şekilleri yayıncılar tarafından izlenmektedir. Burada asıl amaç ise oyun sevenlerin oynadıkları oyunlarla ilgili nasıl bir yok izleyeceğidir. Twitch alanına yaklaşık olarak 50-60 milyon kullanıcı giriş yaparak ziyaret etmektedir. Tabi yayıncılar da bu alandan kendilerine düşen payı almaktadır. Yayını yapan kişi bağış yolu ile para kazanmaktadır. Öyle kişiler var ki en iyi oyunculara akıl almaz bağışlarda bulunabiliyor. Uygulama içerisinde var olan özellikler de kullanıcılarının dikkatini çekmekte ve her geçen gün popülerliği artış göstermektedir.

Twitch nedir ne işe yarar nasıl kullanılır

Twitch nedir, twitch nasıl kullanılır, twitch ne demek, twitch nasıl para kazanılır, twitch kullanımı nasıl, twitch ne işe yarar gibi iletilen soruların yanıtsız bırakmamak adına incelemeleri tamamladık. Haberimizle birlikte twitch hakkında tüm bilgileri edinebilirsiniz. Bu saye de üye olmak sizler de yayın yapmak gibi işlemleri düşünebilirsiniz.

Twitch para kazanma

Ülkemiz de twitch uygulaması üzerinde bağış oranı oldukça azdır. Ancak yabancı ülkelerde inanılmaz derece de fazladır. Twitch yapılan yayına yapılan bağış sayesinde para kazanmaya mahal veren bir platformdur.

Twitch nedir ne işe yarar nasıl kullanılır, twitch nedir, twitch ne işe yarar, twitch ne demek, twitch nasıl kullanılır, twitch para kazanma

Henüz ülkemiz de böyle ciddi derece de bağış yapılması meydana gelmemiş durumdadır. Kanallara abonelik sonrasında ücretler alınmaktadır. Ücretlerin her ay yenilendiğini belirtmekte fayda bulunmaktadır. Kullanıcılara yaptığınız yorumlar ya da beğeniler sayesinde yayından para gelirini yayın yapan kişi alabilmektedir.

Youtube kullanıcıları ise izlenme başına para kazanma işlemi sağladığı için aynı durum twitch uygulaması için de geçerlidir. Twitch ile iş birliği yapabilmeniz için ise 5000 bin aboneye ulaşılması gereklidir. 5000 abone sonrasında istenilen verileri oluşturduktan sonra twitch iş birliği için müracaatınızı sağlayabilirsiniz. Müracaat kabul edildikten sonra subscriber tuş eklenmektedir. Eklenen bu tuş sayesinde gönderilecek para miktarı bilindikten sonra iş birliği başlanmış olacaktır. Tıpkı youtube kullanıcıları gibi sizler de izlenme başına para kazanabilirsiniz.

Twitch nedir ne işe yarar nasıl kullanılır, twitch nedir, twitch ne işe yarar, twitch ne demek, twitch nasıl kullanılır, twitch para kazanma

Twitch nedir ne işe yarar nasıl kullanılır ile ilgili bilinmeyenleri sizlere anlattık. Eklemek istediğiniz bir durum ya da bir nokta varsa sizler de ekleyip bilgilendirme sağlayabilirsiniz. İyi gezintiler dilerim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here