Paylaş

Turkcell numarayı gizledim arama yapmıyor. Kendi numaranızı gizleme ve gizledikten sonra arama yapılmasına yönelik işlemleri kapsamlıca anlatacağız.

Öyle anlar geliyor ki can dediğimiz kişilerle dahi konuşmuyoruz. Bazen sevdiğimizle dahi küsüp konuşmadığımız anlar olabiliyor. Ama aradan günler geçtikten sonra bu küslüğün önüne geçilebilmesi için ona gizliden aramalar sağlarız. Ki zaten karşı taraf gizliden arayan kişinin kim olduğunu bilir sadece belli etmez. Turkcell hat kullanıcıları ise numaralarını karşı tarafa gizleme konusunda nelerin gerekli olduğunu bilmek istemektedir. Numara gizliye geçildikten sonra arama sırasında sorunlarında meydana geldiği aşikardır. Bir kişi gizliden gelen aramalara kendi hattını kapalı tutmuşsa şayet o kişiye gizliden arama yapamazsınız. Arama yapılamayacağına dair anons ise yapılacaktır. Tüm bu işlem ayrıntılarını daha fazla bir şekilde sahip olabilmek adına gizliden arama ve arama yapılamama ayarlarına dair tüm detayları yazı içerisinde bulabilirsiniz.

Turkcell numarayı gizledim arama yapmıyor

Turkcell numaram karşı tarafa çıkmasın, turkcell kendi numaramı gizlemek istiyorum, turkcell numara gizleme için hangi yolları takip etmeliyim, turkcell numaramı gizliye aldım arama sağlamıyor, turkcell gizliden arama engelleniyor, turkcell numara gizleme, Turkcell hat kullanıcıları için numara gizlilik ayarlarına ilişkin kapsamlı yapılan araştırmalarımızın detay bilgilerini yazı içerisinde sunacağız. İşlemler sonrasında siz de numaranız gözükmeden arama yapmaya başlayabilirsiniz.

Turkcell gizliden arama yapmıyor

Yukarıda belirttiğimiz üzere numarasını gizliye kapalı tutan bir kişiye sadece turkcell için değil hiç bir hata üzerinden arama sağlayamazsınız. Ancak bu kişi numarasını gizliye kapalı tutmamışsa bu durumda numarasının başına #31# ekleyip aramanız yeterlidir. Bazen numarasını gizliye kapalı tutan kişilerde anons verirken bazen de numara doğrudan meşgule düşmektedir. Bu da o kişinin numarasını gizliye kapalı hale getirdiğine işaret eden bir işlemdir. Tek seferlik aramalarda bu yönde numara gizlenebiliyor. Ama numaranızın herkese gizli olmasını istiyorsanız bu durumda aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

Turkcell numarayı gizledim arama yapmıyor, turkcell numaramı gizleme, turkcell numaram çıkmasın, turkcell numaram gözükmesin, turkcell gizliden arama yapmıyor, turkcell numaram görünmesin

  • Turkcell’in web sitesine var olan şifre bilgileriniz ile giriş sağladıktan sonra ”Hesabım” yazan alana giriş işlemleri sağlıyoruz.
  • Ayarlarım>Çağrı ayarlarım>Numara gizleme tercihini seçtikten sonra bundan sonraki tüm aramalarınız gizli yapılacaktır.
  • Ancak bu durum karşı tarafı kızdırabilir ve beni neden özelden arıyorsun diye tepki gösterebilir.
  • Böyle bir durumda tekrar aynı yere gelerek numara gösterme seçeneğini aktif hale getirmesini sağlayabilirsiniz.
  • Turkcell numarayı gizledim arama yapmıyor işlemlerine yönelik ayarlarından kısaca bahsetmiş bulunuyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here