Paylaş

Turkcell mesaj gitmiyor sms gönderemiyorum diyorsanız eğer almış olduğunuz bu hatayı çözüme kavuşturmak için nelerin gerekli olduğunu anlatacağız.

Turkcell mesaj gitmiyor sms gönderemiyorum

Turkcell,  iletişim ve teknoloji anlamında önemli yeniliklere imza atmış ve Türkiye’de kurulmuştur. Android ve iPhone telefonlarına hattınızı takarak kullanım yapabilirsiniz. Bireysel ya da kurumsal servisleri bulunmaktadır.

Siz hattınızı bireysel ya da kurumsal olacak şekilde açtırıp kullanımları başlayabilirsiniz. Yalnız son zamanlarda gerek Android telefonlarda olsun gerekse de iPhone cihazlarında olsun sms gitmiyor sorunlarının baş gösterdiğini söyleyebiliriz.

Rehberinizde bulunan birine göndermiş olduğunuz mesaj gitmiyor ise bunun bir çok nedeni bulunmaktadır. Problemin operatör kaynaklı olduğunu düşünüp direk Turkcell müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Lakin bu işlemi yapmadan önce kontrol etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

Bunların neler olduğunu öğrendikten sonra en son ihtimal müşteri hizmetleri ile görüşme sağlayabilirsiniz. Şimdi izleyeceğiniz çözüm yollarının neler olduğunu birlikte inceleyeceğiz.

turkcell

Turkcell mesaj gönderemiyorum sorunu

Android ve iPhone telefonlarda ayrı ayrı yapacağınız adımları aktaracağız. Android telefonunuzda mesaj gönderimi yapamıyorsanız eğer hatta kontör olup olmadığını kontrol edin. Bu kontrolleri sağladıktan sonra sırasıyla; ‘’İletiler>Menü>Ayarlar>Metin iletileri’’ alanına giriş yaptıktan sonra gelen ekranda istediğiniz ayarı düzeltin. Düzeltmeler sonrasında probleminizin giderilmiş olması gerekiyor.

iPhone telefonunuzda ise ‘’Ayarlar>mesajlar>Sms olarak gönder’’ alanına gelerek bu ayarı açmalısınız. Aktif ettikten sonra tekrar sms göndermeyi deneyin. Bu denemeyi sağladığınız taktirde yine mesaj gönderilmiyor ise bunun nedeni farklıdır. İmessage kullanımı yapıyorsanız internetinizin olmadığı durumlarda mesaj gönderim başarısız olacaktır. O yüzden imessage ayarını SMS olarak gönder olarak güncelleyin.

Turkcell mesaj gitmiyor sms gönderemiyorum

Turkcell sms gitmiyor sorunu

Karşılaşmış olduğunuz bu sorun için yukarıdaki işlemler işinizi görmedi ise diğer yöntemleri denemelisiniz. Faturalı bir hat kullanıyorsanız +905329010000 numarasını telefonunuzun mesaj merkezi alanına yazıp tekrar deneyin. Faturasız hat kullanıyorsanız +905359010000 yazın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra Mesaj tipi; Standart olarak ayarlayın. Mesaj geçerliliği ‘’Maksimum’’ olarak düzenleyin. Ve tekrar denemelerinizi gerçekleştirin. Artık sorunuzun giderilmiş olması gerekiyor. Turkcell mesaj gitmiyor sms gönderemiyorum ile ilgili yine sorun yaşamaya devam ediyorsanız bu durumda GSM operatörünüz olan Turkcell müşteri hizmetleri ile görüşme sağlayın. Sormak istediklerinizi bize yorumdan ulaştırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here