Paylaş

Turk telekom modem ara yüz şifresini bulma. TTNET tarafından size verilen modemin ara yüz bilgilerine dair detayları yazımızda konu almış bulunuyoruz.

Modemler eskiden internet servis sağlayıcıları tarafından kullanıcılara verilmekteydi. Fakat artık kullanıcılarda kendileri istedikleri modemleri istedikleri servis sağlayıcıların da kullanabiliyorlar. Turk telekom tarafından verilen ya da Turk telekom logosu olan bir modemin ara yüz bağlantılarının içerisine giriş yapılması için gerekli olan işlemleri sağlayacağız. İnternet servis sağlayıcısı tarafından verilen modemlerin ara yüz giriş bilgilerinde farklılıklar olabilmektedir. Girişlerinizi yaparken şifre değiştirme adımlarınızı da kendinize bağlı olarak değiştirebiliyorsunuz. Değiştirdiğiniz şifrenin hatırlanmaması halinde ara yüze nasıl giriş yapılacağına dair tüm detayları yazımızda bulabileceksiniz. Ayarlara başlamadan önce modem ve bilgisayar arasındaki kablo bağlantılarının doğru olacak şekilde takılı olması gerekiyor. Bağlantılar tamam ise geriye kalan işlem aşamalarını birlikte kontrol edeceğiz.

Turk telekom modem ara yüz şifresini bulma

Ttnet modem ara yüz şifresi, ttnet modem şifresi nedir, turk telekom modem ara yüz şifresi, turk telekom modemin içine giremiyorum, turk telekom ara yüz şifresi nedir, turk telekom ara yüze bağlanamıyorum. Alınan modemin ara yüzündeki şifre değiştirmesi sizin güvenliğiniz adına yapılan bir işlemdir. Güvenlik aşamasında başkaları tarafından ara yüze girilerek bilgilerin değiştirilmesine izin vermemek istiyorsanız bunu yapabilirsiniz. Yalnız yapmadan önce bir kağıda not almanızda fayda bulunmaktadır.

Ttnet modem ara yüz şifresi

Bilgisayar ve modem arasında kablo bağlantılarının doğru şekilde yapılması halinde bilgisayarınızdan boş bir internet sayfası açarak adres satırı alanına 192.168.1.1 yazarak Enter tuşuna basıyoruz.

Turk telekom modem ara yüz şifresini bulma, ttnet modem ara yüz şifresi, ttnet ara yüz şifresi nedir, turk telekom modem ara yüz şifresi, turk telekom ara yüz bilgileri
  • Kullanıcı adı: admin
  • Parola: turktelekom, ttnet ya da admin olacak şekilde girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Modemin ara yüzünün standart değerlerine bilgileri girdiğinizde izin vermezse eğer şifre daha öncesinde tarafınızdan değiştirilmiştir.
  • Değiştirilen şifrenin bulunma gibi durumu yoksa eğer modemin arka kısmında bulunan küçük bir reset çukuru olacaktır.
  • Bu çukura bir iğne ya da kürdan yardımıyla 10-15 saniye kadar basılı tutmanız yeterlidir.
  • Modemin sıfırlama işlemleri sağlanacak ve bu şekilde sorun ortadan kalkacaktır.

Sağlanan ayarlarla beraber verdiğimiz şifrelerle giriş olması gerekiyor. Modemin marka ve modelini web sitemizin arama satırına yazarak aratma işlemlerini sağlayabilirsiniz.

TAVSİYE YAZI: Adsl modemimi kuramıyorum olmuyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here