Paylaş

Tplink kanal ayarlarını bulamıyorum nerede. Tplink modeminizin kanal ayarlarına ulaşım sağlayabilmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Aldığımız modemlerde aradan zaman geçtiğinde çekim alanında sorunlar oluşabilmektedir. Ya da bağlantılarınız da sürekli kopmalar yaşayabilmektedir. Odadan odaya geçince wi-fi çekim alanının azalması ardından direk olarak modem değişimine giden kullanıcılar bulunmaktadır. Sadece eskiyen modemlerde çekim ve kopma sorunu yaşanmamaktadır. Yeni alınan ürünlerde de bu sorunların yaşandığını söyleyebiliriz. Modem alırken önerilen markalardan birisi de Tp link modemdir. Almış olduğunuz modemde kopma ve çekim alanında sorun yaşıyorsanız yapılması muhtemel ayarlardan bahsedeceğiz. Fakat ayarlarınıza başlamadan önce bilgisayar ve modem arasındaki kablo bağlantılarının doğru olacak şekilde takılı olduğundan emin olmanız gerekiyor. Telefondan da bu işlemler sağlansa da bilgisayarda yapmanız işlemlerinizi daha kolay hale getirecektir. Kablo bağlantılarını doğru şekilde yaptıktan sonra ayarlarınıza başlayabiliriz.

Tplink kanal ayarlarını bulamıyorum nerede

Tplink modem çekmiyor, tplink modemim de sürekli kopma yaşıyorum, tplink kanal ayarlarını ayarlama, tplink modemlerde kanal ayarı nerede, tplink modemim de sürekli olarak kopma sorunu yaşıyorum. Kullandığınız modemin markası Tp link ve bu modemde kanal ayarlarını bulmak istiyorsanız yapılacakların neler olduğuna beraber göz gezdireceğiz.

Tplink kanal ayarını göremiyorum

Ethernet kablosunu ve diğer kablo bağlantılarını doğru şekilde taktıktan sonra boş bir internet sayfası açıyoruz. Adres satırı kısmına 192.168.1.1 yazdıktan sonra Enter’a tıklıyoruz.

Tplink kanal ayarlarını bulamıyorum nerede, tplink kanal ayarı görünmüyor, tplink kanal ayarı, tplink modem çekmiyor, tplink kanal ayarını göremiyorum, tplink kanal ayarı bulma
  • Kullanıcı adı: admin
  • Parola: ttnet, turktelekom ya da admin olarak yazarak giriş gerçekleştirmeniz gerekiyor.
  • Modemin ara yüzünün içerisine girdiğinizde ise sayfanın sol menü ekranında Kablosuz yazısını görmeniz gerekiyor.
  • Tp link modemlerinin genelindeki ara yüz bilgileri bu şekilde ilerleme yapmaktadır.
  • Kablosuz alanına tıklamanız halinde alt kısımda bulunan Temel ayarlar alanına giriş yapıyoruz.
  • Genel ekranda kanal yazısını görmeniz gereklidir. Kanal oto ise bunu 1,6,9,11 olacak şekilde sırayla denemelerinizi sağlayarak işlemlerinizi yapabilirsiniz.
  • Ayarlar sağlandığında yine modem değişikliğine gitmeden sorun hala daha devam ediyorsa İnternet Servis sağlayıcısını aramanız gereklidir.
  • Alt yapıda sorun olup olmadığını öğrenerek arıza talebi aldırabilirsiniz.
Tplink kanal ayarlarını bulamıyorum nerede, tplink kanal ayarı görünmüyor, tplink kanal ayarı, tplink modem çekmiyor, tplink kanal ayarını göremiyorum, tplink kanal ayarı bulma

Ama eğer arıza talebi sonrasında yapılan bu ayarlarla birlikte modem ile ilgili sorun olduğu söylenirse bu durumda yeni modem almanız gerekebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here