Paylaş

Tp Link WR840N modem kurulumu. Aldığınız tp link wr840n cihazınızın kablolu ve kablosuz ağ ayarları için izlenecek çözüm yöntemlerini konu aldık.

Modem alımlarında tercihler arasında bulunan markalardan birisi de Tp link ürünleridir. Yalnız Tp link ürününün sadece tek bir ürünü bulunmamaktadır. Bir çok marka ve modeli bulunmakta. Bunlar içerisinde son dönemlerin en gözde ürünlerinden birisi de WR840N ürünüdür. Alınan ürünün kurulum ayarlarında herhangi bir sorun yaşamamanız için ilgili incelemelerimizi tamamlamış bulunuyoruz. Ayarlarımız için öncelikle kablo bağlantıları takmanız gerekiyor. Ana hattan gelen kablo bağlantısını modemin arka alanında bulunan wan ya da dsl alanına takıyoruz. Bu işlem sonrasında modemin adaptör prizini de yine aynı şekilde fişe ve modeme takalım. Ayarlar sonrasında sarı ya da gri renkte bir Ethernet kablosu olacak bu kablonun bir ucunu modeme diğer ucunu da bilgisayarınıza takıyoruz. Artık kurulum işlemleri için her şey hazır diyebiliriz. Sizden istediğimiz tek işlem aşağıda adımları tek tek işleme almanız olacaktır.

Tp Link WR840N modem kurulumu

Tp link wr840n kablosuz kurulumu, tp link wr840n kablosuz ayarları, tp link wr840n kablosuz kurulumu, tp link wr840n, tp link wr840n kablosuz ağ ayarları nasıl yapılır, tp link wr840n modem kurulumu, tp link wr840n şifre değiştirme, tp link wr840n kablosuz şifre değiştirme. Modeminizin kablolu ve kablosuz ağ ayarlarının sağlanabilmesi için ilgili işlemlerimizi tamamladık. Belirtilen ayarları yazımızda olduğu gibi işleme almanız halinde herhangi bir sorun yaşamadan kullanımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Tp link wr840n kablosuz kurulumu

Öncelikle kablo bağlantıları tamam olduğu için bilgisayar üzerinden boş bir internet sayfası açalım. Arama bölümüne gelerek bu kısma ‘’192.168.0.1’’ yazdıktan sonra Entera tıklıyoruz.

Tp Link WR840N modem kurulumu, tp link wr840n kablosuz kurulum, tp link wr840n kablosuz ayarı, tp link wr840n kurulum, tp link wr840n şifre değiştirme, tp link wr840n ağ ayarı

 • Gelen ekranda ilk kurulum sağladığımız için,
 • Usarname: admin
 • Password: admin olacak şekilde giriş gerçekleştirelim.
 • Ara yüze verilen bilgiler doğrultusunda giriş sağladıktan sonra sol tarafta ‘’Network’’ kısmına erişim sağlıyoruz.
 • Connection Type: PPPOE seçtikten sonra aşağıda kullanıcı adı ve şifre bilgilerini gireceğiniz bir ekran gelecektir.
 • PPP Usarname: İnternet servis sağlayıcısından verilen kullanıcı adını
 • PPP Password: İnternet servis sağlayıcısından şifrenizin girişini gerçekleştirelim.
 • Bu alana bilgileri girdikten sonra kaydetme işlemlerini sağlıyoruz.

Tp Link WR840N modem kurulumu, tp link wr840n kablosuz kurulum, tp link wr840n kablosuz ayarı, tp link wr840n kurulum, tp link wr840n şifre değiştirme, tp link wr840n ağ ayarı

Kablolu ayarları bu şekilde sağladıktan sonra kablosuz ağ ayarları içinde;

 • Sol menüde bulunan ‘’Wireless’’ alanın tıklayıp onun altında bulunan ‘’Basic settings’’ kısmına giriş gerçekleştiriyoruz.
 • Wireless network name: Kablosuz ağ adınızı yazıp kaydediyoruz.
 • Yine sol menüde bulunan Wireless security alanına tıklıyoruz.
 • Wireless password: Alanına en az 8 en fazla 64 karakterden oluşmak üzere bir kablosuz ağ adının girişini gerçekleştirip kaydet diyoruz.

İşlemleri tamamladıktan sonra artık modeminizden kablolu ve kablosuz olacak şekilde giriş işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Takıldığınız yer olursa bize yorumdan belirtebilirsiniz. İsterseniz sizin için hazırladığımız Tp link td w8151n access point kurulumu yazımıza bakabilirsiniz.

Tp Link WR840N modem kurulumu, tp link wr840n kablosuz kurulum, tp link wr840n kablosuz ayarı, tp link wr840n kurulum, tp link wr840n şifre değiştirme, tp link wr840n ağ ayarı Tp Link WR840N modem kurulumu, tp link wr840n kablosuz kurulum, tp link wr840n kablosuz ayarı, tp link wr840n kurulum, tp link wr840n şifre değiştirme, tp link wr840n ağ ayarı Tp Link WR840N modem kurulumu, tp link wr840n kablosuz kurulum, tp link wr840n kablosuz ayarı, tp link wr840n kurulum, tp link wr840n şifre değiştirme, tp link wr840n ağ ayarı Tp Link WR840N modem kurulumu, tp link wr840n kablosuz kurulum, tp link wr840n kablosuz ayarı, tp link wr840n kurulum, tp link wr840n şifre değiştirme, tp link wr840n ağ ayarı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here