Paylaş

Değerli arkadaşlar, yayına verdiğimiz bu yazımızda TP Link VN020 G2u modem ayarı ve kablosuz kurulumu için nelerin gerekli olduğuna bakacağız.

Evimizde ya da iş yerimizdeki modemleri alırken oldukça hassas davranmaktayız. Son dönemlerin en göz de modemlerinden biri haline gelen TP Link modem için nelerin gerekli olduğunu tek tek sizlere sunacağız.

Gerçekleştireceğiniz işlemler sonrasında modeminizi hem kablolu hem de kablosuz olacak şekilde kullanabileceksiniz. Tabi bunun öncesinde bazı bilmeniz gereken işlem hususları bulunmaktadır. Ben hazırım diyorsanız eğer ayarların nereden yapılacağına bakalım.

TP Link VN020 G2u modem ayarı ve kablosuz kurulumu

TP LİNK VN020 G2u kablosuz ayarları

TP-Link VN020 G2u modem ayarı için işlemlere başlamadan önce bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken kablo bağlantılarının takılı olduğundan emin olalım. Ethernet kablosunu taktıktan sonra artık tüm işlemlerinize başlamış olacaksınız.

Bilgisayarınızın tarayıcısından boş bir internet sayfası açıyorsunuz. Adres satırı kısmını silerek arama bölümüne ‘’192.168.1.1’’ yazıp enter tuşuna basın.

Kullanıcı adı: admin

Parola: turktelekom ya da admin olacak şekilde girişinizi sağlayabilirsiniz.

Girilen bilgiler doğrultusunda modeminizin içerisine erişmiş olacaksınız. Modemin ara yüzüne girişinizi yaptıktan sonra sol tarafta bulunan ‘’Hızlı kurulum’’ alanına tıklayın. Açılan sayfada;

Kullanıcı adı: Bu alana Turk telekom tarafından size verilen ya da ISS tarafından verilmiş olan kullanıcı adını girin.

Şifre: Kısmına ise yine ISS tarafından size verilmiş olan şifre bilgilerinizi giriş sağlayın.

Ardından ileri butonuna tıkladığınızda karşınıza gelen ekran bilgilendirmesinde;

Kablosuz ağ adı: Bölümüne Türkçe karakter içermeyen bir adet kablosuz ağ adı belirleyelim.

Şifre: Kısmına ise en az 8 en fazla 64 karakterden oluşmak üzere bir kablosuz ağ şifresi belirleyin.

Tüm işlemleriniz bittikten sonra ileri dediğinizde gelen ekranda ‘’Kaydet ve yeniden başlat’’ menüsüne dokunun.

TP Link VN020 G2u kablosuz ayarları

TP-LİNK VN020-G2u modem ayarı ve kablosuz kurulumu

TP-Link VN020 G2u kablosuz ayarları noktasında da yukarıdaki işlemler size yardımcı olacaktır. Sağladığınız ayarlar sonucunda probleminiz giderilmiş ve internet bağlantınız kablolu, kablosuz olacak şekilde gelmiş olması gereklidir.

Belirtilen işlem aşamaları sonrasında da probleminiz hala daha devam ederse bu durumu internet servis sağlayıcınız ile görüşme yapmanız gerekiyor. Ayarlarınızla ilgili eksiklik yok ise arıza kaydı alınarak sorununuzu gidereceklerdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here