Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda TP-Link TD-W9977 modem kurulumu ile kablosuz ayarları hakkında işlemleri nereden yapacağınızda dair bilgi vereceğiz.

Günümüzde özellikle bu son dönemlerde internet olmazsa olmazlarımız arasındaki yerini almış durumdadır. Coronadan dolayı evimizden çıkmadığımız bu dönemde internetin anlık kesintiye uğraması psikolojimizi alt üst edebilir. Evinizde kullanmış olduğunuz TP-Link TD-W9977 modem kurulumu hakkında bilgiye sahip değilseniz üzülmenize gerek bulunmamaktadır.

 • Ayarlarınızı nereden ve nasıl yapılacağı konusunda kapsamlı şekilde bilgileri vereceğiz.

TP-Link TD-W9977 modem kurulumu

tp-link td-w9977 kurulumu

TP-Link TD-W9977 kurulumu için öncelikle kablo bağlantılarınızın doğru bir şekilde takılı olması gerekiyor. Bilgisayar ve modem arasındaki sarı ya da gri renkte takılı olması gereken kablo takılı durumda ise işlemlerinize başlayabilirsiniz.

 • Bilgisayarınızdan boş bir internet sayfası açtıktan sonra adres satırı alanına ‘’192.168.1.1’’ yazıp Enter tuşuna basın.
 • Karşınıza şifre ekranı bilgilendirmesi gelecektir.
 • İlk kurulumu yapıyorsanız eğer şifrenizin ne olmasını istiyorsanız o şifreyi belirleyip modemin ara yüzünün içerisine giriş yapın.
 • Modemin içerisine girişiniz ile birlikte ‘’Hızlı kurulum’’ penceresi gelecektir.
 • Saat dilimi önem arz ediyor; gelen kısımda GTM+03:00 istanbul seçeneğini seçip ve İleri butonuna tıklayın.
 • Gelen ekranda hangi internet alt yapısından interneti alıyorsanız onu seçip ileri diyelim.
 • PPPoE Kullanıcı adı: İnternet servis sağlayıcısı tarafından sizlere verilen kullanıcı adını girelim.
 • PPPoE Şifresi ve Şifreyi doğrula: kısımlarına da internet servis sağlayıcısı tarafından verilen şifrenizi girin.

TP-Link TD-W9977 kablosuz ayarı

tp-link td-w9977 kablosuz ayarı

TP-Link TD-W9977 kablosuz ayarı için de yine yukarıdaki işlemlerinizin devamını sağlıyorsunuz. Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi girdikten sonra İleri demeniz ile birlikte,

 • Kablosuz ağ adı (SSID): kısmına Türkçe karakter içermeyen bir ağ adı yazın.
 • Şifre: kısmına ise en az 8 en fazla 64 karakterden oluşmak üzere şifre belirleyip ileri diyelim.
 • Son gelen ekrana ‘’Kaydet’’ demeniz ile birlikte modeminizin kablolu ve kablosuz ağ ayarlarını yapılandırmış olacaksınız.

Modeminizin ayarlarını yukarıdaki gibi yapıyor olmanıza rağmen internet bağlantınız gelmedi ise internet servis sağlayıcınız ile iletişime geçin. Onlara bu işlemleri yaptığınızı ancak henüz daha internetinizin gelmediğini belirtin. Gerekli arıza kaydı alınacak ve durum santral ekiplerine iletilecektir. Santral ekipleri incelemenizi yaparak problemi çözüme kavuşturacaktır.

modem ayarı
TP-Link TD-W9977 modem kurulumu
Önceki İçerikZOOM uygulaması wifiden çalışmıyor açılmıyor
Sonraki İçerikZOOM uygulaması donuyor kasıyor sürekli kopuyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz