Merhaba arkadaşlar, yayına vermiş olduğumuz bu yazımızda TP-Link TD-W9960 modem ayarı ve kablosuz kurulumu konusundaki işlemlerinizi nasıl sağlayacağınızı konu aldık.

Modemler interneti bizlere sunmakta olan bir araçtır. Edindiğiniz modemin kurulum ayarlarını bilmiyor olmanız günümüzde artık sorun değil. Çünkü alınan tüm modemlerin ayarlarının nasıl yapıldığı kısa bir araştırma sonrasında öğrenilebilmektedir. TP-Link TD-W9960 modem ayarı ve kablosuz kurulumu için izlemeniz gereken yolların neler olduğuna bakacağız.

Modemin kurulum ayarlarına başlamadan önce ilk olarak kablo bağlantılarının doğru takılıp takılmadığından emin olmanız gereklidir. Bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken sarı ya da gri renkteki Ethernet kablonu takılı ise ayarlarınıza başlayabilirsiniz.

TP-Link TD-W9960 modem ayarı ve kablosuz kurulumu

TP-Link TD-W9960 modem ayarı ve kablosuz kurulumu

TP-Link TD-W9960 modem ayarı için kablo bağlantılarınız hazır ise boş bir internet sayfası açın. Adres satırı kısmını temizleyin arama satırı alanına 192.168.1.1 yazdıktan sonra Enter tuşuna tıklayın. Karşınıza yeni şifre belirlemeniz için bir ekran gelecektir.

  • Açılan ekranda yeni şifre belirlemesini sağladığınızda şifreyi yeniden soracaktır. Oraya belirlediğiniz şifreyi girip uygula diyebilirsiniz.
  • Ayarlarınızı işleme koymanız ile birlikte modeminizin içerisine girmiş olacaksınız.
  • Modeme girdiğinizde üst tarafta bulunan ‘’Hızlı Kurulum’’ kısmına tıklayın.
  • Ülke; Türkiye
  • Bölge; GMT +02:00 Helsinki, İstanbul şeklinde bir seçenek göreceksiniz. Onu seçerek ileri butonuna dokunun.
  • Daha sonrasında ise;
  • Kullanıcı adı; internet servis sağlayıcısı tarafından size verilen kullanıcı adınızı girin.
  • Şifre; Bu alana da yine servis sağlayıcısından verilen şifre bilgilerinizi girin.
  • Şifre onayla; bölümüne de yine şifrenizi tekrar giriş gerçekleştirin.

TP-Link TD-W9960 kablosuz ayarı

TP-Link TD-W9960 kablosuz ayarı için ise yukarıdaki adımları takip ettiğiniz süre içerisinde ileri butonuna tıkladığınızda;

Kablosuz ağ adı (SSID); Bir tane kablosuz ağ ismi belirleyin.

Kablosuz ağ şifresi; Kısmına da yine bir tane kablosuz ağ şifresi belirliyorsunuz. Şifre en az 8, en fazla 64 karakterden oluşmak üzere Türkçe karakter içermemesi gereklidir.

Bu ayarları yaptıktan sonra ileri tuşuna tıklayıp oradan da ‘’Bitti’’ demenizle birlikte ayarlarınızı tamamlamış olacaksınız. Kurulum sonrasında yine bir problem ile karşılaşırsanız internet servis sağlayıcınızı arayıp arıza kaydı bırakabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz