Tp Link Access Point Router Ayarı Kurulumu adımında yapılan hataların tekrarlanmaması ve kesin bir çözüm alabilmeniz için yazımızı incelemeniz yeterlidir. Tp link modemini access point olarak arayüze giriş sağlayıp kurulumunun nasıl sağlanacağını haberimizde derleyeceğiz.

İnternet artık hayatımızın ve evlerimizin de olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Aile içerisinde herkesin kendi telefonu bulunmakta ve ne yazık ki mobil hatlarımıza tanımlı olan internet paketleri sınırlı olmaktadır. Evimizdeki internetin gb ve sunduğu konfor daha farklı olduğu için modemlerin özelliğine de o kadar dikkat edilmektedir. Ancak bazen alınan modemler evde odadan odaya geçtiğimizde çekim alanında sorun yaşatabiliyor. En çok tercih edilen modemlerden biri olan Tp link modemleri aynı zamanda access point yani ikinci bir modem görevi tuttuğundan ötürü bunu değerlendirmek isteyen hayli kullanıcı yer almaktadır. Durum böyle olunca da işlem adımlarını doğru ve net yapmak isteyen kullanıcı kitlesi de hayli fazladır. Biz de bu kitlenin daha fazla yorulmasını istemediğimizden ötürü konunun inine kadar girdik, böylelikle yapılacak olan işlem ayarlarını yazımızda kapsamlı olacak şekilde paylaşımını gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Tp Link Access Point Router Ayarı Kurulumu

tp link access point ayarı, tp link access point kurulumu, tp link router kurulumu, tp link access point ip, tp link access point arayüz için hangi yolları izleyeceğimizi ve buna bağlı adımların nasıl sağlanacağını ele alacağız. Öncelikle aldığını ürün ile bilgisayar arasına bir ethernet kablo bağlantısını takıyoruz. Bağlantıyı yaptıktan sonra ürün ile ilgili daha öncesinden bir işlem yaptıysanız arayüze ulaşabilmemiz için cihazın arka alanında yer alan resetleme yerinden işlemlerimizi sağlayalım.

Tplink Access Point Kurulumu

Tp link ürünlerinde repeater ve router bağlantıları yer almaktadır. Ancak siz aldığınız modemi access pointe uygulamak istiyorsanız. Yukarıdaki resetleme işlemini doğru olacak şekilde sağladıktan sonra,

Bilgisayarımız üzerinden boş bir internet sayfası açarak adres satırı kısmını temizliyoruz.

 • Temizlenen alana ”192.168.1.1” yazıp Enter’a tıklıyoruz.
 • Kullanıcı adı; admin
 • Şifre; admin yazıyoruz.
 • Cihazın içerisine giriş yaptıktan sonra ”Arabirim ayarı, İnterface Setup” alanına tıklayalım
 • Hemen altında yer alan ”Kablosuz” alanına tıklıyoruz.
 • Açılan pencerede hemen üst tarafta ”Kanal” yazısının sağ tarafındaki ”Oto” seçeneğine tıkladığınızda karşınıza rakamlar gelecektir.
 • Rakamlar içerisinde ”11” seçelim.
 • Beraberinde sayfanın orta alanında bulunan,
 • WPS’i Kullan; Hayır ayarlıyoruz.
 • Sonrasında sayfa yenilecektir.
 • Orta kısımda bulunan SSID ve WDS anahtarı; Bu şekilde de kalabilir, ana modemde ki gibi ayarlayabilir ya da kendiniz bir kablosuz ağ adı ve şifre sağlayabilirsiniz.
 • İşlemleri tamamladıktan sonra ”Kaydet” diyelim.

Tp link access point ayarı

Bahsettiğimiz ayarlar sonrasında ayarlama bitmiş olmuyor. İşlemlerin devamının sağlanabilmesi için devamını da aşağıdaki gibi yapabiliriz.

 • Kablosuz yazısının hemen sağ tarafından bulunan ”Lan” bölümüne tıklayalım.
 • Açılan sayfada Ip adresi; 192.168.1.1 olarak ise burayı 192.168.1.112 yapabilirsiniz.
 • Modem çakışması olmaması için bunu yapmış bulunmaktayız.
 • DHCP; Devre dışı işaretleyip ”Kaydet” diyerek işlemlerinizi tamamlayalım.

Ayarlarımız bitmiştir. Karşılaştığınız sorunları yorum bölümünde bizlere iletmeniz yeterli olacaktır. İyi gezintiler dileriz.

Tp Link Access Point Router Ayarı Kurulumu, tp link access point ayarı, tp link access point kurulumu, tp link router kurulumu, tp link access point ip, tp link access point arayüz Tp Link Access Point Router Ayarı Kurulumu, tp link access point ayarı, tp link access point kurulumu, tp link router kurulumu, tp link access point ip, tp link access point arayüz Tp Link Access Point Router Ayarı Kurulumu, tp link access point ayarı, tp link access point kurulumu, tp link router kurulumu, tp link access point ip, tp link access point arayüz Tp Link Access Point Router Ayarı Kurulumu, tp link access point ayarı, tp link access point kurulumu, tp link router kurulumu, tp link access point ip, tp link access point arayüz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz