Paylaş

Touch ıd bu cihazda etkinleştirilemiyor uyarısı. İphone cihazınızda touch ıd çalışmıyor ise tekrar aktif olması için ayarları paylaşacağız.

Apple firmasının üretimini gerçekleştirdiği iPhone cihazlarında touch ıd parmak izi olarak kullanılmaktadır. Teknolojinin hızlı gelişiminde önemli rol oynayan Apple firmasının cihazlara verdiği bu özellik oldukça fazla sevildi. Özellikle telefonuna izinsiz bakılmasını istemeyen kişilerin cihaz alımlarında iPhone markalarını seçtiğini belirtebiliriz. Zamanla diğer cihazlara gelen parmak iziyle alakalı kullanım artış göstermektedir. Ancak iphone telefonlarında Touch ID ile ilgili sorunlar oluşmaya başlamıştır. Bunlardan sıkça karşılaşılanlardan birisi de Touch ID bu cihazda etkileştirilemiyor uyarısıdır. Alınan hata sonrasında parmak izinin yeniden çalışabilmesi için işlem aşamalarını kontrol edeceğiz. iPhone cihazınızda Touch ıd yani parmak izinde yaşanan sorunun giderilebilmesi için aşağıda belirtilen işlemleri tek tek işleme almanız da fayda bulunmaktadır.

Touch ıd bu cihazda etkinleştirilemiyor uyarısı

Touch ıd etkin değil hatası, touch ıd cihazda etkinleştirilemiyor, iphone touch ıd çalışmıyor, iphone touch ıd etkinleşmiyor, iphone parmak izin etkinleştirilemiyor, iphone parmak izi çalışmıyor, iphone touch ıd nasıl etkin hale getirebilirim. İphone marka telefonlarda sıkça karşılaşılmaya başlayan Touch ıd bu cihazda etkinleştirilemiyor hatasına dur diyebilmek için işlemleri tamamladık. Ayarlar birlikte yaptıktan sonra artık böyle bir problem ile karşılaşıldığında tekrarı yapılacak ayarları gözden geçireceğiz.

İphone parmak izi çalışmıyor

Aldığınız hata ile ilgili ilk kontrol etmeniz gereken işlem cihaza bir güncelleme gelip gelmediğidir. Cihazda bir güncelleme var ve siz bunu aksattıysanız bundan ötürü bir problem yaşamış olabilirsiniz. O yüzden ayarlar bölümüne gelerek ayarlardan güncelleme kısmına giriş yapıp güncellemeyi devreye aldırmanız gereklidir.

Touch ıd bu cihazda etkinleştirilemiyor uyarısı, touch ıd etkin değil, touch ıd çalışmıyor, touch ıd bozuldu, iphone touch ıd sorunu, iphone parmak izi çalışmıyor

  • Güncellemeleri kontrol ettikten sonra sorun hala daha devam ederse bu durumda ‘’Ayarlar’’ alanına giriş gerçekleştiriyoruz.
  • Ayarlar bölümünden Touch ID ve Parola yazan bölümüne tıklayıp parolayı girerek işlemi ilerletiyoruz.
  • Gelen ekranda iPhone’un Kilidini Açma veya iTunes ve App Store açık olduğundan emin olmalısınız.
  • Buradan eminseniz sonrasında alt kısımda bulunan Parmak izi 1 alanına giriş yaparak mevcut parmak izini siliyoruz.
  • Beraberinde yeni ekle alanına tıklayıp farklı bir parmak izi vererek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
  • Olur da sorun devam ederse cihazı kapatıp yeniden açmanız halinde sorun kalmayacaktır.

Touch ID bu cihazda etkinleştirilemiyor uyarısı belirttiğimiz işlemler ışığında çözüme kavuşacaktır. Dilerseniz sizin için hazırladığımız iphone facetime kapatma kapanmıyor yazımıza bakabilirsiniz.

Touch ID bu cihazda etkinleştirilemiyor uyarısı, touch ıd etkin değil, touch ıd çalışmıyor, touch ıd bozuldu, iphone touch ıd sorunu, iphone parmak izi çalışmıyorTouch ID bu cihazda etkinleştirilemiyor uyarısı, touch ıd etkin değil, touch ıd çalışmıyor, touch ıd bozuldu, iphone touch ıd sorunu, iphone parmak izi çalışmıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here