Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Tinder wifiden çalışmıyor ve açılmıyor konusu ile ilgili yaşamış olduğunuz sorunu nasıl giderebileceğinizi aktaracağız.

Tinder gibi diğer sosyal medya uygulamalarının tamamı internet olmadan çalışmamaktadır. Bildiğiniz üzere Play store veya Apple store üzerinden indirmiş olduğunuz uygulamaların tamamı internet bağlantısı olmadan çalışmamaktadır. Bazı kullanıcılar ise Tinder wifiden çalışmıyor ve açılmıyor demektedir.

Yaşanan bu aksaklıkla alakalı problemin altında yatan nedenin ne olduğu tarafımızdan incelenmiş durumdadır. Uygulamanızın wifiden çalışmama nedeninin ne olduğuna birlikte bakarak problemi gidereceğiz.

Tinder wifiden çalışmıyor ve açılmıyor

Tinder wifiden çalışmıyor

Tinder wifiden çalışmıyor ise bu uygulama ile alakalı değil tamamen modem ile alakalı bir problemdir. O yüzden direk modeminizin kapatılıp tekrar açılması gereklidir. Siz aynı telefondan mobil veriye bağlandığınızda bağlantınız geliyor lakin wifiye bağlantı kurduğunuzda gelmiyorsa modemi kapatıp açın. İşlemlerinizi sağladığınızda yine sorun devam ederse bu durumda farklı alanda problem yaşıyorsunuzdur.

Sorunun ana kaynağını bulabilmeniz için telefonunuz üzerinden de işlem sağlamanız gereklidir. Tabi telefonlarında kendi içerisinde modelleri bulunduğu için android ve ios işletim sistemlerine bağlı olan cihazlarda adımları nasıl sağlayacağınıza bakacağız.

Android telefonunuz Tinder uygulamasına wifiden girmiyorsa;

İlk önce telefonunuzun ‘’Ayarlar>Wifi>Kablosuz ağ alanına giriş gerçekleştirin. Ağ yapısını değiştir>Gelişmiş seçenekleri göster butonuna dokunun. Sayfayı aşağıya doğru indirdikten sonra Statik IP alanını değiştirin. IP Ve DNS ekranı karşınıza gelecektir. Gelen ekranda DNS alanına (8.8.8.8 ve 8.8.4.4) yazıp onaylayın. Ardından uygulamayı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyin.

iPhone telefonunuz Tinder uygulamasına wifiden girmiyorsa;

Ayarlar alanına giriş yaptıktan sonra Wifi>Bağlı olduğunuz ağın yanındaki (!) işaretine dokunun. Gelen ekranda ‘’DNS’’ ayarlar butonuna tıklayın. Açılan sayfada elle işaretledikten sonra DNS alanına (8.8.8.8 ve 8.8.4.4) yazıp onaylayın.İşlemleriniz bittiğinde tekrarı bir problem yaşarsanız bize durumu iletebilirsiniz.

Tinder wifiden açılmıyor

tinder wifiden girilmiyor

Tinder wifiden açılmıyor sorunu için yukarıdaki işlemleri devreye aldığınızda problem giderilmiş olacaktır. Şayet belirtilen işlemlerle de problem devam eder ise bu durumda farklı bir wifiye bağlantı kurarak deneme sağlayın.

Tüm ayarlarınızı gerçekleştirdikten sonra da yine gelmiyorsa ağ ayarlarınızın sıfırlamasını gerçekleştirin. Tinder hakkında sormak ya da merak ettiğiniz farklı bir husus varsa bize bunu yorumdan ulaştırmanız yeterli olacaktır.

tinder wifiden giremiyorum
Tinder wifiden çalışmıyor ve açılmıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here