Paylaş

Değerli arkadaşlar, yayına verdiğimiz bu yazımızda Tinder nedir ne işe yarar? Şeklindeki araştırmalarınızın yanıt bulabilmesi için bilgileri aktaracağız.

Sosyal medya kullanımları günden güne artış gösterirken bu alanda çıkan uygulamaların da arttığını söyleyebilmek mümkündür. Bunların bir yenisi ise Tinder uygulamasıdır. Uygulamaya olan ilgi günden güne artış göstermektedir. Haliyle Tinder nedir ne işe yarar? Konusunu hemen gündemimize almış bulunmaktayız.

Tinder hakkında bilmeniz gerekenleri ve onun haricinde uygulama içerisinde karşılaştığınız tüm problemleri tek tek kaleme alacağız. Bu konuda bizleri takipte kalmayı unutmayın. Eğer hazırsanız uygulama ile ilgili bilgilere geçebiliriz.

Tinder nedir ne işe yarar?

Tinder nedir

Tinder nedir? Uygulamanın piyasaya veriliş tarihi 12 Eylül 2012 tarihidir. Google Play store ya da Apple store alanından uygulamanızı ücretsiz olacak şekilde telefonunuza indirebilirsiniz. Programla alakalı merak ettiğiniz neler varsa onları da aşağıda sizlere bildireceğiz.

  • İlk olarak uygulamanın içerisine girişinizi gerçekleştirdiğinizde üye olma adımlarını sağlıyorsunuz.
  • Üyelik işlemlerinizi gerçekleştirmenizle birlikte artık geriye bir tek uygulamanın kullanımına bağlı ayarlar kalmaktadır.
  • Diğer sosyal medya uygulamaların haricinde bir algoritma ve işleyişe sahip olduğunu söyleyebiliriz.
  • İlgili uygulamanıza kayıt olduktan sonra kişilerin resmi tarafınıza gelmektedir.
  • Resimlerin beğenilmesi ve sizin yapmış olduğunuz resmin beğenilmesi durumunda o kişiyle eşleşme başlıyor. Yani bir nevi takip sistemi diyebilirsiniz.
  • Ve nitekim karşı tarafla sohbet butonunuz da aktif duruma getirilmektedir.
  • Bir de bu beğenme sistemini sürekli olacak şekilde sağlayamıyorsunuz.
  • Yani gün içerisinde fazla yapacağınız beğenme sonrasında kısıtlamaya maruz kalabilirsiniz.
  • Kısıtlama 12 saat sonunda kalkacak olsa da tekrarı bir durumda hesabınız kısıtlamaya kadar gidebilmektedir.

Tinder ne işe yarar?

Tinder nedir ne işe yarar

Tinder ne işe yarar? Yukarıda bahsettiğimiz bilgileri kontrol ettiğiniz de uygulamanın ne işe yaradığını sizlerde anlamış olacaksınız. Sosyal medya uygulaması yönünde kullanım sağlayacağınız bir uygulamadır. Cinsiyet, mesafe ve yaş aralığını kendiniz belirlemektesiniz.

Diğer özelliklerin kullanımını da aktif duruma getirebilirsiniz. Lakin aktif duruma getirebilmeniz için belli ücretler ödemek durumundasınız. Ayarlarınızı bahsettiğimiz şekilde işlemle koyarak ilerleyebilirsiniz.

Tinder ile ilgili yayına verdiğimiz ilk yazımız olsa da eminim ki sizlerden gelen bilgilendirmeler üzere son yazımız olmayacaktır. Uygulama ile ilgili eklemek istediğiniz farklı bir soru varsa bize bunu yorum alanından bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here