Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Tik tok yapılmaması gerekenler ve sakıncalı davranışlar neler olduğunu adım adım sizlere paylaşacağız.

Kısa bir süre içerisinde dünya genelinde kullanımı yaygınlaşan tik tok uygulaması ülkemizde de herkes tarafından kullanılmaya başlanmış durumdadır. Her uygulamada olduğu gibi tik tok uygulamasında da topluluk kuralları bulunmaktadır. Kurallara uygulamaması durumunda ise kısıtlamalar alabiliyorsunuz. Tik tok yapılmaması gerekenler ve sakıncalı davranışlar neler şeklinde bir araştırma içerisine girdiyseniz eğer ilgili bilgilendirmeleri sizlere aktaracağız.

Tik tok uygulaması bu konuda oldukça hassas diyebiliriz. Ki son zamanlarda bunu yaşayan kullanıcıların sayıları da hayli arttığını söylemek mümkündür. Çoğu tik tok kullanıcısı, videolarının izlenmediğini, canlı yayınlarının kısıtlandığını, içeriklerinin keşfet alanına düşmediğini ve hesaplarının kapatıldığını dile getirmektedir.

Tik tok yapılmaması gerekenler ve sakıncalı davranışlar neler

Tik tok yapılmaması gerekenler ve sakıncalı davranışlar neler

Tik tok yapılması gerekenler biliyor olmanız sizin uygulamada kısıtlama almamanıza ve çoğu özelliği kullanmanıza imkan sunacaktır. Tik tok hesaplarında keşfet alanında gezerken çok beğeni alan videoların indirmesini sağlayıp kendiniz çok izlensin diye paylaşmayın. Şayet bu durum fark edildiği andan itibaren artık videolarınız izlenmeyecektir.

Ve siz bundan sonra kendinize has videolar üretseniz bile o videolarında izlenmeyeceğini söylemek mümkündür. Uygunsuz, şiddet içerikli ve küfür içeren videoların paylaşımını yapmamaya dikkat etmelisiniz. Kendinize özgü olsa bile yapılacak birkaç şikayet ile beraber hesabınızın kapatılacağını söylemek yerinde olacaktır.

Şikayet ve kişiye hakaret içerikli paylaşımlardan da uzak durmanız gerekiyor. Yine aynı şekilde bu ve benzeri yorumlardan da uzak durmanızda fayda bulunmaktadır. Başkasının taklit eden bir isim ya da profil kullanmamalısınız. Bilgilerinizin hepsi kendinize ait olmalıdır. Bir özelliği olduğundan fazla kullanmamaya dikkat etmelisiniz.

Tik tok sakıncalı davranışlar neler

Tik tok sakıncalı davranışlar neler şeklinde girdiğiniz araştırmalara yukarıda verdiğimiz bilgiler yeterli olacak olsa da siz her ihtimali göz önünde bulundurmalısınız. Birisiyle mesajlaştığınızda o kişiye hakaret bazlı ya da tehdit içerikli mesajlar göndermemelisiniz. Aksi durumda hesabınızın mesajlaşmaya kısıtlandığını da görebilirsiniz.

Özellikle canlı yayınlarınızda daha fazla dikkatli olmalısınız. Çünkü yayınlarda, sigara kullanımı, küfür, nargile, alkol tarzında bir bağlantı görülmesi halinde direk olarak canlı yayın yapmanız kısıtlamaya alınacaktır. Bu tarz sorununun olmaması içinde verilen bilgilere dikkat etmenizde fayda bulunmaktadır. Tik tok hakkında sormak istediğiniz farklı bir yer olur ise bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikTik tok videolarımı kimse görmüyor ve izlenme sayısı 0
Sonraki İçerikOutward sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here