Paylaş

Tik tok videolarım galeriye kaydedilmesin. Paylaştığınız içeriklerin galeriye düşmesini istemeyenler için ayarların hangi alandan sağlanacağını konu aldık.

Galeriye girdiğiniz de tik tokta yayınladığınız videoları görmeye başladıysanız eğer uygulamada albüme kaydet özelliği aktif durumda olmasından kaynaklıdır. Paylaşılan içeriklerin galeriye kaydedilmesini istemiyorsanız albüme kaydet özelliğini kapalı hale getirmeniz gerekiyor.

Videoların kendiliğinden galeriye kaydedilmesi belli bir aşamadan sonra hafıza alanınızın dolmasına neden olacaktır. Sadece istediğiniz videoların galeriye gelmesini istiyorsanız ayarlarımızı birlikte sağlayıp sorunu gidereceğiz.

Tik tok videolarım galeriye kaydedilmesin

Tik tokta videolar özgün olduğu sürece etkileşim daha hızlı şekilde sağlanmaktadır. Başkalarının videolarını indirip sizinmiş gibi paylaşım yapmanız hem etik bir davranış değil, hem de bu size uygulama da takipçi kazandırmayacağı gibi ilerleyen dönemlerde de sorun yaşamanıza sebebiyet verecektir.

Tik tok albüme kaydetmeyi kapatma, tik tok otomatik kaydetmeyi kapatma, tik tok otomatik kaydetmeyi iptal etme, tik tok uygulamasında otomatik kaydetme ayarlarını nasıl kapatabilirim, tik tok albüme kaydetmeyi iptal etme, tik tok videolar galeriye düşmesin, tik tok videolarım kendiliğinden galeriye geliyor. Uygulamanız içerisinde yaptığınız paylaşımların galeri alanınıza kayıt edilmesini istemiyorsanız eğer nelerin gerekli olduğuna beraber bakacağız.

Tik tok albüme kaydetmeyi kapatma

Albüme kaydetme ayarının kapalı hale getirilebilmesi adına önce uygulamaya giriş yapıyoruz. Sonra videomuzu çekip yayınlama ekranına geldiğimizde sayfanın hemen altında seçenekler belirecektir.

Tik tok videolarım galeriye kaydedilmesin, tik tok videolar galeriye düşmesin, tik tok albüme kaydet kapatma, tik tok albüme kaydet kapanmıyor, tik tok otomatik kaydetmeyi iptal etme

Bu seçeneklerin en altında Albüme kaydet özelliğinin olduğunu görmeniz gerekiyor. Yüksek ihtimalle bu özellik sizde aktif durumda olmasından ötürü videolar galeriye kendiliğinden kaydedilmektedir. Kapalı hale getirmek istiyorsanız sola kaydırmanız yeterlidir. Sola kaydırdıktan sonra dahi aynı sıkıntı devam ederse bu durumda uygulamayı güncel hale getirmeniz gerekiyor.

Güncelleştirmenin en güzel yolu uygulamayı telefondan kaldırıp yeniden yüklemekten geçmektedir. Bu işlem ardından telefonu da bir kere kapatıp yeniden açmanızla beraber artık karşılaştığınız problem çözüme kavuşmuş olacaktır. Tik tok videoları otomatik olacak şekilde galeriye düşen kullanıcılar bahsettiğimiz işlem aşamalarını sağlamaları yeterlidir. Uygulama da yaşadığınız diğer sorunlar hakkında bilgi almak isterseniz eğer bunu bizlere yorumdan iletmeniz yeterlidir.

TAVSİYE YAZI: Tik tok girmeme izin vermiyor çıkışıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here