Paylaş

Tik tok önerilen videolar neye göre geliyor. Tik tok uygulamasında keşfete gelen videolar sürekli aynı olmasın istiyorsanız neler gerekli bunu inceleyeceğiz.

Tik tok uygulaması artık tüm akıllı telefonlarındaki yerini alırken kullanıcılarda uygulamadan oldukça memnun durumda. Paylaşılan video içeriklerine düet, dublaj yaparak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabiliyorsunuz. Diğer sosyal medya uygulamalarına nazaran video ağırlıklı uygulama olan tik tok hesaplarında keşfet bölümü de önemlidir. Videolarınızın keşfete düşmesi halinde takipçileriniz hızla artmaya ve videolarınızın izlenme oranının ise 2 katına çıktığını görebilirsiniz. Kullanıcılar bu bağlamda videoların daha fazla izlenebilmesi için düet şeklinde yapılacak içerikleri yayınlamaktadır. Paylaşılan videoya düetler fazla olunca profil daha fazla kişi tarafından ziyaret edilecektir. Ancak uygulamayı video paylaşmadan kullanıcılar ise sadece keşfete gelen videoları izlemektedir. Ve bu kullanıcılarda önerilen videoların sürekli aynı gelmesinden rahatsızlık duydukları için sorunu nasıl giderileceğini anlatacağız.

Tik tok önerilen videolar neye göre geliyor

Tik tok önerilenler neye göre çıkıyor, tik tok keşfete hep aynı videolar geliyor, tik tok sürekli aynı videolar geliyor, tik tok aynı videolar gelmesin, tik tok aynı videolar çıkmasın, tik tok keşfet neye göre sıralanıyor, tik tok keşfet videoları neye göre çıkıyor. Şeklinde iletilen soruların yanıt bulabilmesi ve buna bağlı sürekli aynı içeriklerin karşınıza çıkmaması için alınacak önlemleri kısaca bahsedeceğiz. Yapacağınız ayarlarla birlikte artık önerilen videoların değiştiğini sizler de görebileceksiniz.

Tik tok hep aynı videolar geliyor

Tik tok uygulamasına giriş yaptıktan sonra sol alt köşede ev şeklinde alana tıklayıp keşfete gelen videolarınızı izleyebilirsiniz. Fakat buraya giren kullanıcılar belli zaman geçtikten sonra sürekli aynı kişilerin videoların karşısına geldiğini ve bu durumdan kurtulmak istemektedirler.

Tik tok önerilen videolar neye göre geliyor, tik tok aynı videolar geliyor, tik tok aynı videolar gelmesin, tik tok sürekli aynı videolar geliyor, tik tok önerilenler nasıl sıralanıyor, tik tok keşfet videoları neye göre çıkıyor
  • Uygulamada videoyu izledikten sonra tekrar aynı videoyu izlemeniz ve paylaşımı yapan kişinin profilini ziyaret etmeniz halinde dahi videolar izlenmeye bağlı olarak karşınıza çıkacaktır.
  • Yani videoların sonuna kadar izlenmesini dahi beğendiğiniz anlamı taşıyor diyebiliriz.
  • Yine aynı şekilde videoya yorum ya da beğeni yapmanız durumda benzer videolar ilginiz olacağından ötürü aynı videolar keşfete düşmeye devam edecektir.
  • Bunun önüne ise gelen videoların üzerine basılı tutarak çıkan seçenekler içerisinden ‘’İlgilenmiyorum’’ demeniz halinde geçebilirsiniz.
  • Benzer videoların geldiğini gördüğünüz andan itibaren bu ayarı işleme koymanız yeterlidir.
Tik tok önerilen videolar neye göre geliyor, tik tok aynı videolar geliyor, tik tok aynı videolar gelmesin, tik tok sürekli aynı videolar geliyor, tik tok önerilenler nasıl sıralanıyor, tik tok keşfet videoları neye göre çıkıyor

Tik tok önerilen videolar neye göre geliyor diye merak edip araştırma içerisine girdiğiniz konunun çözümüne dair bilgilerini yukarıda sizlerle paylaştık. Takıldığınız yerleri bize yorumdan iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here