Paylaş

Tik tok ön belleği temizleme geçmişi silme. Tik tok depolama alanını temizleme işlemleri için sağlanması gereken aşamaları tek tek kaleme alıyor olacağız.

Telefonlarımızın ara ara depolama alanlarını sıfırlayarak cihazların hızlanmasını sağlamaktayız. Sosyal medya uygulamalarıyla ilgili de telefon içerisinde ayarlar alanına girerek ön belleğin temizle işlem aşamalarını sağlıyoruz. Bu genel olarak android işletim sistemlerin de ele aldığımız bir olaydır. Ancak tik tok videoların diğer uygulamalardan daha fazla dahili bellekte yer kaplamaktadır. Bunun temel sebebi ise size açılan videoların daha hızlı bir şekilde gelmesidir. Geri planda bu depolama alanı sürekli işleyiş halindedir. Tik tok uygulamasını yükledikten sonra telefonunuz da çok fazla bir alan kapladığını düşünüp hemen uygulamayı silme yöntemine başvurmanıza gerek bulunmamaktadır. Tik tok hesabı içerisinde depolanan ön belleği tek bir tuş ile sıfırlamasını sağlayabiliyorsunuz. Ayarların nasıl ilerlendiğini merak eden kullanıcılarımız için konuyla alakalı hangi yolları denemesi gerektiğine birlikte bakıyor olacağız.

Tik tok ön belleği temizleme geçmişi silme

Tik tok çok fazla depolama alanı kaplıyor, tik tok geçmişi silme, tik tok arama geçmişini silme, tik tok ön bellek nasıl silinir?, tik tok ön belleği temizleme, tik tok geçmişi silmem için hangi yolları izlemem gereklidir, tik tok depolama alanını silmek istiyorum. Yeni bir uygulama olan tik tok hesaplarını diğer sosyal medya uygulamalarından ayıran en temel özelliklerden biriside geri planda depolama alanını besliyor oluşudur. Bu sayede kullanıcıları uygulamaya girdiğinde videoların hızlı bir şekilde açıldığı görmektedir.

Tik tok depolamayı sıfırlama

Uygulama telefonunuz da çok fazla depolama yaptığını düşündüğünüz anda silmeden önce bu makalemizi incelemeniz de fayda bulunmaktadır. Hesaba giriş işlemi gerçekleştirdikten sonra profil alanına gelelim.

Tik tok ön belleği temizleme geçmişi silme, tik tok geçmişi silme, tik tok ön belleği temizle, tik tok depolamayı sıfırlama, tik tok verileri silme, tik tok geçmişi temizleme

Profile giriş sağladığınız andan itibaren sağ üst alan da var olan (…) üç çizgili alana tıklıyoruz. Ayarlar seçeneği karşımıza gelecektir. Gelen ayarlar seçeneği içerisinde ekranı aşağıya doğru kaydırdığınız da ”Ön belleği temizle” adı altında bir bilgilendirme göreceksiniz.

Ön belleği temizle dediğiniz de depolama alanı sıfırlanmış olacaktır. Şayet bunu demezseniz videolar uygulama içerisinde daha hızlı bir şekilde karşınıza gelecektir. Fakat telefonunuz da müthiş şekilde yer kapladığınızı düşündüğünüz anda bu işlem sonrasında depolama alanı sıfırlandığı için yer kapsama işlemlerinde sonuçlanmış olacaktır.

Tik tok ön belleği temizleme geçmişi silme ayarlarına yönelik yapılan işlem aşamalarını tamamlamış ve sorunları gidermiş bulunuyoruz. Anlatılan işlem yöntemleri sırasında aklınıza takılan bir husus olursa yorumda bize belirtebilirsiniz.

 

Tik tok ön belleği temizleme geçmişi silme, tik tok geçmişi silme, tik tok ön belleği temizle, tik tok depolamayı sıfırlama, tik tok verileri silme, tik tok geçmişi temizleme

11 YORUMLAR

  1. Ben bir ay önce ön belleği temizle demiştim o günden itibaren profilimi kimler görüntülüyor görünmüyor ayarların hepsini kontrol ettim hesabımda herkese açık ama o günden itibaren görünmüyor kimlerin görüntülediği .yardımcı olurmusunuz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here