Paylaş

Tik tok kendiliğinden mesaj atıyor. Hesabınız habersiz mesaj atmasın göndermesin istiyorsanız neler yapmanız gerektiğini yazımızda anlatacağız.

Bazen telefonlarınıza yüklemiş olduğunuz uygulamalarda çeşitli hatalarla karşılaşabilirsiniz. Bu hataların çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Sizden kaynaklanan ya da sizden kaynaklanmayan nedenler olarak ikiye ayırabilirsiniz. Tik tok uygulamanız sizden habersiz mesaj atmasın ya da göndermesin istiyorsanız bu durumda hangi yolları takip etmeniz gerektiğini ele aldık.

Sizden habersiz gönderilen mesajlarınızın önüne geçebilmeniz için yapmanız gerekenleri kapsamlı şekilde araştırmış bulunuyoruz. Normal koşullarda hiçbir uygulamanın sizin onayınız olmadan bir işlemi devreye koymaması gerekiyor.

Tik tok uygulamanızın mesaj kısmına girdiğinizde kendi kendine mesaj gönderimi yaptığını görmek eminim sıkıntıya girmenize neden olmuştur. Kardeşim ben bu kişilere mesaj göndermedim ki bu nasıl olabilir? Diyebilirsiniz. Haklısınız ama sonuç itibariyle bir şekilde bu mesajlar sizin tarafınızdan gönderilmiş olarak görünüyor. Haliyle çözmekte yine de size kalmaktadır.

Tik tok kendiliğinden mesaj atıyor

Tik tok hesabınızda yaşanan bu mesaj gönderme sorununun önüne geçebilmeniz için nelerin gerekli olduğunu inceleyeceğiz. İlk olarak mesajların telefonunuz cebinizdeyken yanlışlıkla gitmiş olabileceğini unutmayınız. Telefonunuzda ekran kilidi ya da tuş kilidi yoksa mesajlar yanlışlıkla gönderilmiş olabilir.

Tik tok kendiliğinden mesaj atmasın

Eğer probleminizin bunla alakalı olmadığını düşünüyorsanız bu durumda diğer nedenleri incelemelisiniz. Bu nedenlerin neler olduğuna ise aşağıda ayrıntılı bir şekilde bakabilirsiniz.

tik tok kendiliğinden mesaj atmasın
  • Tik tok uygulamanızı uzun süredir güncelleme yapmadıysanız güncelleyin.
  • Güncelleme sonunda yine kendiliğinden mesaj göndermeye devam ediyorsa kaldırıp yeniden yükleyin.
  • Uygulamanızda takipçi sayınız, beğeni sayınız ya da görüntüleme sayınız artsın diye üçüncü parti uygulamalara izin verdiyseniz bundan dolayı da sorun yaşıyor olabilirsiniz.
  • Üçüncü parti uygulamalara izin verdiyseniz bu uygulamaları kaldırın.
  • Ekstra bir klavye kullanıyorsanız o klavyeyi devre dışı bırakın.
  • Farklı bir cihazdan kendi hesabınıza girerek deneme sağlayın.
  • Yine olmaz ise bununla alakalı tik tok yetkililerine sorun bildirisinde bulunun.
  • Android işletim sistemli bir telefon kullanıyorsanız eğer ‘’Ayarlar>Uygulamalar>Tik tok>Verileri temizle ve ön belleği sil’’ diyebilirsiniz.
  • Yaptığınız bu işlemlerle birlikte habersiz mesaj gönderme sorununuz çözüme kavuşacaktır.

Tik tok kendiliğinden mesaj atıyor diyenlerden biriyseniz eğer yukarıdaki adımlarla probleminizi çözüme kavuşturabilirsiniz. Ayarlar sırasında takıldığınız yerler olursa bizlere yorumdan iletebilirsiniz.

Tik tok kendiliğinden mesaj atıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here