Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Tik tok K ve M nedir ve nasıl yapılır? konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Çoğu uygulamanın kendine has özellikleri bulunmaktadır. Fakat sosyal medya uygulamalarının bazıları birbirine benzerliği ile dikkat çekmektedir. Tik tok ise son zamanların en gözde uygulamalarından biri olarak kendini ayırt etmeye başlamış durumdadır. Çoğu kullanıcı Tik tok K ve M nedir ve nasıl yapılır? Yönünde araştırma içerisine girmektedir.

Takip algoritmasının instagram uygulamasıyla bire bir örtüştüğünü söyleyebiliriz. Herkesin bildiği üzere Tik tok uygulamasında da takip sistemi devredir. Buna nazaran bu durum Facebook’ta böyle ilerlemektedir. Facebook hesabında genel itibariyle 5 bin kişi arkadaş olunduktan sonra bunun üzerine çıkma durumu ne yazık ki bulunmamaktadır.

Tik tok K ve M nedir ve nasıl yapılır?

Tik tok K ve M nedir ve nasıl yapılır

Tik tok K nedir? çoğu tik tok kullanıcısının takipçi sayılarının yanında 60 K ya da 100 K yazıldığı görünmektedir. Normalde K harfinin anlamı bin olarak geçmektedir. Nitekim bu zaten instagram uygulamasında da bu şekildedir.

Kimisinin yanında ise M harfi olarak görünmektedir. M harfi de milyon olarak tarif edilebilir. Yani 1 M yazıyor ise o kişinin takipçi sayısının milyona ulaştığını anlayabilirsiniz. Yine aynı şekilde yükleme sağladığınız video içeriklerinde de bu K ve M simgelerini görebilmeniz mümkündür.

K ve M simgeleri anlam ifade ettiğinden dolayı çoğu kullanıcı bu simgelerin kendilerinde de görünmesini istemektedir. Bunun için yeterli takipçi kitlesine ulaşmanız gerekmektedir. 10 bin olana kadar K harfi alamayacağınız 1 Milyon olana kadar da M harfinin gelmeyeceğinin bilgisini vermekte fayda bulunmaktadır. Ki zaten bu rakamlar çoğu kullanıcıya uzak geliyor olsa da bunu başarmakta sizin elinizdedir. Tik tokun tercih edilmesindeki en büyük etkenlerden birisi de budur.

Tik tok M nasıl yapılır?

Tik tok M nasıl yapılır? Konusuna yukarıda değinmiş bulunmaktayız. Nasıl yapılır? Şeklinde de bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Kendine has içerikler ve güzel kamera ile çekimlerinizin yapmanız halinde videolarınızın daha fazla kişiye gösterileceğini görebilirsiniz.

Videoların izlenilmesi arttıkça takipçi kitlenizin de arttığını görebilirsiniz. Kitle büyüdükçe de M ve K harfine daha da yaklaşabileceksiniz. Şayet sizin videolarınız izlenmiyorsa bunun nedeni içeriğin özgün olmaması ya da yetersiz bir kamera ile çekimlerin sağlanmasıdır.

Verilen bilgilerin haricinde aynı zamanda tik tok uygulamasını kişisel profil olarak değil, profesyonel profil olarak kullanmanız gerekmektedir. Gizli değil herkese açık profil olarak kullanması gerekiyor ki herhangi bir sorunla karşılaşılmasın.

Önceki İçerikSignal konum gönderme ve yollama
Sonraki İçerikRIDE 4 sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here