Paylaş

Tik tok iyi bir video nasıl çekilir? Tik tok hesabınızda videonun daha fazla izlenme alabilmesi için nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatacağız.

Tik tok uygulamasını telefonlarına indiren kişiler silmeyi düşünmemektedir. Videolar kişilerin kendilerine özgü olmasından dolayı da farklı içerikleri izleme fırsatımız olmaktadır. İçerik üretme programı olarak bilinen Tik tok uygulamasında iyi etkileşimde bir o kadar hızlıdır. Videoyu hazırlayıp gönder dedikten sonra keşfet alanına düştüyseniz binlerce kişi tarafından izleme alabilirsiniz.

Tik tok iyi bir video nasıl çekilir?

Hiç beklemediğiniz videonuz milyonlarca kişi tarafından izlenebilir. İzleme ne kadar fazla olursa takipçi kitleniz de bir o kadar hızlı artacaktır. Tüm sosyal medya uygulamaların kendilerine has fenomen kişileri bulunmaktadır. Kimi Instagram, kimi Facebook, kimi ise Twitter uygulamasında fenomen olmaktadır.

Tik tok yeni bir uygulama olduğundan ötürü bu uygulamada da siz fenomen olabilirsiniz. Bir videonuz milyonlarca kişi tarafından izlendiyse, diğer bir videonuzun da aynı şekilde izleme alması gerekiyor. Tek bir videoya takılı kalırsanız takipçi kitleniz yükselmeyecektir.

Tik tok iyi bir video nasıl çekilir

Tik tok iyi video çekme taktikleri

İyi bir video çekmenin nasıl olacağına ilişkin bilgilendirmeleri sizlere sunacağız;

  • Video için özel bir kameranı yok telefon kameranızdan işlem sağlıyorsanız, kamerası iyi çeken bir telefon kullanmanız gerekiyor.
  • Normal koşullarda çekmiş olduğunuz videoların arkasındaki sese bağlı şekilde hareket etmeniz gerekiyor.
  • Ve aynı zamanda tik tok uygulamasında süreklilik esas alınmaktadır. Sürekli hesabınızda aktif olmanız ve video paylaşmanız gerekiyor.
  • Paylaşılan videoları zamanlamasını sağlayıp o şekilde paylaşımı gerçekleştirebilirsiniz.
  • Diğer sosyal medya hesaplarında hatırı sayılı bir takipçi kitleniz varsa, o kitlenin tik tok uygulamasına gelmesi için oradan da yararlanabilirsiniz. Yönlendirmelerinizi sağlayarak hesabınızın ne olduğunu bildirmeniz gerekiyor.
  • İçinize sinmeyen videolarınızı hesabınızdan kaldırabilirsiniz.
  • Tik tok kullanıcıların sizin videonuzu indirip onu yayabilmesi için gizlilik ayarları bölümüne gelerek tüm bağlantılara izin vermeniz gerekiyor.
  • Video çekerken, ışık, kamera ve ortamdan yararlanmanız gerekiyor.
  • Başkasına ait olan video içeriklerinden uzak kaçmanız gerekiyor. Telif almanız halinde hesap tekrar üstlere çıkmayabilir.
  • Farklı içerikler üretmeye özen göstermeniz de yarar bulunuyor.

Tik tok hakkında merak ettiğiniz farklı hususlar varsa bizlere bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here