Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, yayınladığımız bu yazımızda Tik tok canlı yayınım kalıcı olarak kısıtlandı sorunu için neler yapabileceğinizi adım adım anlatacağız.

Son dönemlerin en popüler sosyal medya ağlarından birisi olan Tik tok uygulamasının popülerliği gün geçtikçe daha da artmaktadır. COVİD-19 virüsünden sonra ise uygulamaya ilginin daha da arttığını söyleyebiliriz. Uygulamada 1000 takipçiye ulaşılmasıyla birlikte canlı yayın açılımı aktif hale getirilmektedir. Sizde bu canlı yayınlarınızı bin takipçiye ulaştıktan sonra açabilirsiniz. Ancak bazı kullanıcılar Tik tok canlı yayınım kalıcı olarak kısıtlandı bilgisini vermektedir. Buna neden olan etkenleri birlikte kontrole dip sorunu gidereceğiz.

  • Normal koşullarda tüm sosyal medya uygulamaları topluluk kurallarına uymak zorundadır.
  • Uyulmadığı taktirde ihtar ve bu ihtar sonrasında kısıtlama gelebilmektedir. Canlı yayınınızda böyle bir kısıtlama aldıysanız bunun için yapmanız gerekenleri adım adım paylaşacağız.

Tik tok canlı yayınım kalıcı olarak kısıtlandı

Tik tok canlı yayınım kalıcı olarak kısıtlandı

Tik tok yayınım kısıtlandı uyarısı genel anlamda yayınınıza katılanların sizi şikayet etmesi sonucunda alınmaktadır. Sizin yayınınızda yapmış olduğunu hal ve hareketleriniz ile birlikte giyim tartınıza varana kadar her şeye dikkat edilmektedir.

Normalde biri sizi asılsız olarak şikayet edebilir. Ve bu şikayet ise asılsız olarak askıda kalacaktır. Lakin aynı sebepten ötürü 3-4 kişinin ya da daha fazla kişinin sizi şikayet etmesi durumunda yayın yapmanıza ilk olarak 10 dakika kısıtlama gelmektedir.

İhlali ne için aldığınızı öğrenmek istiyorsanız ‘’İhlal ayrıntıları’’ kısmına dokunun. Buraya dokunduğunuzda var olan ihlal bilgileri ekrana gelecektir. Neyden dolayı ihlal aldığınız ayrıntıları ile birlikte karşınızda olmuş olacaktır.

En alt kısma baktığınızda ‘’Canlı yayın kısıtlamaları’’ yazısını göreceksiniz. Onun karşısında kaç dakika ya da kaç gün kısıtlama aldığınız yer almaktadır. Siz bu kısıtlamanın haksız olduğunu düşünüyorsanız itirazınızı sağlayabilirsiniz. İtirazın nasıl sağlanacağına ise gelin birlikte bakalım.

Tik tok canlı yayın kısıtlandı

Tik tok canlı yayın kısıtlandı probleminde kısıtlamanızın haksız olduğunu düşünüyorsanız o halde mailinize giriş yapın. Ve alıcı alanına ‘’feedback@tiktok.com’’ yazın. Bunu yazdıktan sonra konu kısmına ‘’Tik tok canlı yayın kısıtlandı’’ yazalım.

Açıklama alanına ise ayrıntılı şekilde bilgilendirmemizi yazarak konuyu tik tok yetkililerine bildirin. Kısıtlamanın haksız olduğunu ve kısıtlamadan yer alan hareketlerde bulunmadığınızı belirtin. Bu şekilde belirttiğiniz bilgiler ışığında tik tok yetkilileri durumu inceleyip size yine mail yolu ile geri dönüş sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here