Paylaş

Tik tok bölge değiştirmeyi bulamıyorum. Keşfete düşen video paylaşımların ve yapacağınız içeriklerin bölge bağlantısını değiştirmek için çözüm yazımızda.

Tik tok kullanıcı kitlesi arttıkça hesap içerisinde değişiklikler ve yeniliklerde baş göstermeye başlamıştır. Tik tok her anlamda kullanıcılarına daha rahat bir ortam sunmayı hedeflemektedir. Bazı hesaplarda bu zamana kadar bölge dışında videoların keşfete düştüğü dile getiriliyordu. Yani keşfet alanına gelen video içerikleri sizin bulunduğunu ülkeye bağlı değil de genel yoğunluk farklı ülkeye ait olarak işleme giriyordu. Bunu değiştirmek artık sizin elinizde olduğu için önerilen videoların hangi ülkeden karşınıza çıksın istiyorsanız ya da yaptığınız paylaşımlar hangi ülkede etkileşim bulsun istiyorsanız bölgeyi değiştirerek işlemleri devreye koyabilirsiniz. Lakin uygulama yeni siz de tik tok uygulamasın da yeniyseniz o halde bölge değişiklik işlemlerinin nereden devreye koyabileceğinize ilişkin ayarlara birlikte bakarak problemi ortadan kaldıracağız.

Tik tok bölge değiştirmeyi bulamıyorum

Tik tok bölge değiştirme, tik tok yabancı videolar öneriliyor, tik tok önerileri değiştirme, tik tok bölge değiştirme gözükmüyor, tik tok bölge bende yok, tik tok bölge benim hesabımda çıkmıyor, tik tok bölge değişikliği nasıl yapılır. Sadece tik tok için değil diğer uygulamalar içinde bölge ayarları oldukça önem arz etmektedir. Yani bulunduğunu bölgeye bağlı içeriklerin karşınıza gelmesini tüm herkes gibi sizler de istersiniz. Ama bir de farklı bölgelerde kişilerin sizin paylaşımlarınızı görmesini istiyorsanız ve sizde o bölgedeki kişilerin paylaşımlarının sizlere öneri olarak gelmesini istiyorsanız çözüm aşağıdaki gibidir.

Tik tok bölge nerede

Videoların ayrı bir boyut kazandığı tik tok hesaplarında bölge ayarının değişikliği için öncelikle uygulamanın içerisine girişimizi sağlıyoruz. Sonrasında profil alanına gelerek buradan da sağ üst kısımda bulunan (…) bölüme tıklıyoruz.

Tik tok bölge değiştirmeyi bulamıyorum, tik tok bölge değiştirme, tik tok bölge gözükmüyor, tik tok bölge çıkmıyor, tik tok bölge bende yok, tik tok önerilenleri değiştirme, tik tok keşfete düşenleri değiştirme
  • Ayarlar alanına girdiğinizde ‘’Hesabımı yönet’’ seçeneğinin içerisine giriyoruz.
  • Açılan ekranda ‘’Bölge’’ olacaktır. Hemen karşısında bulunduğunuz bölgenin ismi yazıyor olması gerekiyor. Değişiklik için üzerine tıklayıp işlemleri devreye koyabilirsiniz.
  • Değişikliğin altında bulunan bilgilendirme ise tik tok tarafından verilmiştir.
  • Videoların görüntü içeriği de etkileyebilir. Bilgilendirmesi de yine aynı şekilde öneriler ve video içeriklerinizle alakalı verilen bilgidir.
TAVSİYE KONU: Tik tok kapatınca videolar silinir mi

Tik tok bölge değiştirmeyi bulamıyorum sorununa ilişkin işlemleri kaleme aldık. Ayrıca sormak istediğiniz bir şey varsa bize yorumdan belirtebilirsiniz.

Tik tok bölge değiştirmeyi bulamıyorum, tik tok bölge değiştirme, tik tok bölge gözükmüyor, tik tok bölge çıkmıyor, tik tok bölge bende yok, tik tok önerilenleri değiştirme, tik tok keşfete düşenleri değiştirme

1 Yorum

  1. Şu an (30.03.2020) dediklerinizi harfi harfiyen yaptım ve bölge kısmı yok. Çok kötü oldu. Bölge kısmını nereden bulabilirim? Yoksa artık tamamen kaldırmışlar mı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here